Jump to content

poslovi redovite uprave - suvlasnički put


hr1u00

Preporučene objave

Poštovani,


suvlasnik sam čestice koje se vodi kao putu ZK  i u stvarnosti jest put koji vodi do moje parcele i susjedne parcele. Nas četiri okolna vlasnika smo od djelova svojih parcela davno formirali taj put, upisan je u ZK kao zasebna čestica, put.

Put je u takvom stanju da zarastao i nije moguće voziti automobil po njemu.  Ja bih htio taj put urediti na način da u njega ukopam struju, vodu i slilčno, tamponiram put i uredim ga da se može njime voziti auto, bicikla i hodati na korist svih suvlasnika, o svom trošku.
To bih napravio jer mi je to jedini put do moje parcele na kojoj gradim na osnovu pravomoćne dozvole.

E sad jedan od suvlasnika ima problem s mojom gradnjom kuće i ne želi dati suglasnost za takve radove na zajedničkom putu.

Zanima me da li je navedene radove moguće podvesti pod poslove redovite uprave u suvlasničkoj zajednici kako bi mogao iskoristiti to što je taj susjed u debeloj manjini po suvlasničkom udjelu, budući da svi ostali suvlasnici će potpisati suglasnost ?


Hvala

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hr1u00 je napisao:

Zanima me da li je navedene radove moguće podvesti pod poslove redovite uprave u suvlasničkoj zajednici kako bi mogao iskoristiti to što je taj susjed u debeloj manjini po suvlasničkom udjelu, budući da svi ostali suvlasnici će potpisati suglasnost ?

Prema Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima te dijelu o suvlasništvu, da sigurno, ali do ovoga,

, hr1u00 je napisao:

način da u njega ukopam struju, vodu i slilčno

što ispada mrvu problematično poradi odredbi čl.41 st.1 i 2. Dakle, da se radi o radovima održavanja puta, uređenja za normalno korištenje sasvim sigurno bi se moglo reči da se radi o redovnim poslovima, no poradi iznad citiranoga, ako ništa drugo, postoji sumnja da se radi o poslu koji premašuje okvir redovitog upravljanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija