Jump to content

Diners - EOS Matrix, unatoč urednoj otplati duga


jurnalist

Preporučene objave

Pozdrav forumašima i pitanje vezano uz dug prema Dinersu i ugovoru o cesiji sa EOS Matrix-om. Dobila sam obavijest da je dugovanje prodano Eos-u. Diners se 2010. g radi duga upisao na nekretninu - hipoteka. Da li sad i ta hipoteka prelazi na EOS automatski ili ne? O tome nisam dobila nikakvu obavijest niti od Diners niti od Eos-a. Dug sam do sada otplaćivali u ratama i to putem administrativne zabrane na plaću, tako da nisam očekivala  da će Diners prodavati moje dugovanje.  Što sada ?  Ako me netko može savjetovati,   što mi je činiti,  zahvaljujem unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Moje dugovanje prema Dinersu je ustupljeno eos matrixu koje sam osporavao jer sa matrixom nemam nikakav ugovor niti obavezu prema njima. Tim više jer je matrix postojeći dug od 16.000,00 kn. uvećao na 33.000,00 kn. Oni su to ignorirali i putem suda tražili da se uknjiže zbog prisilne naplate u gruntovnicu moga stana čije sam nepravomoćno rješenje općinskog suda i dobio. Imam vremena 15 dana na žalbu istoga. Po isteku se eos maztrix upisuje u teretovnicu moga stana i može ga staviti na dražbu zbog prisilne naplate. Postoji li pravni lijek koji će u okviru žalbenog roka općinski sud akceptirati protiv ovršnog prijedloga matrixa? Što da im napišem?

Dug je nesporan ali ne želim plaćati kamatarima duplo više i akceptirati njihove represivne metode cesije jer prema njima nisam ništa potpisao,odobrio ili dogovorio. Želim ih izbaciti iz ove priče kao kamatare i završiti stvar sa Dinersom iako Diners kaže da su sa mnom završili i da se za sva pitanja javim matrixu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, SmithSmith je napisao:

Po isteku se eos maztrix upisuje u teretovnicu moga stana i može ga staviti na dražbu zbog prisilne naplate

Već su se upisali sa donesenim rješenjem o ovrsi.

Prije 56 minuta, SmithSmith je napisao:

Dug je nesporan ali ne želim plaćati kamatarima duplo više i akceptirati njihove represivne metode cesije jer prema njima nisam ništa potpisao,odobrio ili dogovorio.

Ova Vaša borba protiv cesiji je borba u posve pogrešnom smjeru. Tu bitku ćete izgubiti i to Vam nema smisla. 

Prije 57 minuta, SmithSmith je napisao:

Postoji li pravni lijek koji će u okviru žalbenog roka općinski sud akceptirati protiv ovršnog prijedloga matrixa?

Pravni lijek je žalba, a na Vama je da odredite u kojem dijelu ćete pobijati rješenje o ovrsi na nekretnini. Fokusirajte se na bit, a ne na cesiju. Bit je da Vam nekretnina ide na dražbu i da ostajete bez krova nad glavom. Pogledajte čl. 80. a. i b. Ovršnog zakona, bi li u tom smislu mogli pobijati rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu se još upisali u teretovnicu, provjerio sam. Navodno tek po pravomoćnosti sudskog rješenja. 

Da li uopće matrix može tako djelovati kao i diners iako sa njima pismeno nemam ništa? Oni preuzimaju dug, uvećavaju ga za 100% i sprovode mjere ovrhe. Da li tu ima prostora za žalbu i negiranje njihovih potraživanja. Po toj logici mogu nabiti i 300% troškove i potraživati.Ko to može pratiti i zašto pristati na takvo lihvarenje?

Ovaj predloženi članak 80 a.ib. moram još pogledati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, SmithSmith je napisao:

Nisu se još upisali u teretovnicu, provjerio sam. Navodno tek po pravomoćnosti sudskog rješenja. 

Nema govora da se zabilježba ovrhe na nekretnini provodi tek po pravomoćnosti rješenja o ovrsi. Kada sud donese rješenje o ovrsi na određenoj nekretnini, tada istovremeno šalje to isto rješenje Vama, ovrhovoditelju i zk odjelu. Tako da, ili nisu još zaprimili rješenje o ovrsi, ili je iz nekog razloga zabilježba odbijena ili nije u pitanju rješenje o ovrsi na nekretnini kojega donosi sud.

Prije 5 minuta, SmithSmith je napisao:

Oni preuzimaju dug,

Preuzimaju dug temeljem ugovora o cesiji i to je sasvim legalno.

Prije 5 minuta, SmithSmith je napisao:

uvećavaju ga za 100% i sprovode mjere ovrhe.

Bojim se da se ne radi o uvećavanju duga za 100 %, jer suda na to pazi po službenoj dužnosti. Dobro provjerite što piše u obrazloženju rješenja o ovrsi tj. kolika je glavnica, a kolike kamate, te koliki su sudski troškovi ovog postupka.

Prije 7 minuta, SmithSmith je napisao:

Po toj logici mogu nabiti i 300% troškove i potraživati.Ko to može pratiti i zašto pristati na takvo lihvarenje?

Nije to baš tako, mogu pisati oni što god žele, ali sud odobrava samo opravdani izno i u odnosu na njega donosi rješenje o ovrsi.

Prije 7 minuta, SmithSmith je napisao:

Ovaj predloženi članak 80 a.ib. moram još pogledati...

To Vam je osnova za žalbu, a sve ovo što smo naprijed raspravljali je promašaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavnica datira iz 2014. godine u visini od 16.632... kn. Ostalo su kamate, i razni troškovi.....

Onda bi se mogao u žalbi pozvati na čl.80b ovršnog zakona koji kaže da se ovrha nad nekretninom ne može sprovesti ako je ovršna suma glavnice manja od 20.000,00 kn. Ili...?

Nakon koliko godina nastupa zastara  s obzirom da je prošlo već 5 godina ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Nema govora da se zabilježba ovrhe na nekretnini provodi tek po pravomoćnosti rješenja o ovrsi. Kada sud donese rješenje o ovrsi na određenoj nekretnini, tada istovremeno šalje to isto rješenje Vama, ovrhovoditelju i zk odjelu. Tako da, ili nisu još zaprimili rješenje o ovrsi, ili je iz nekog razloga zabilježba odbijena ili nije u pitanju rješenje o ovrsi na nekretnini kojega donosi sud.

Preuzimaju dug temeljem ugovora o cesiji i to je sasvim legalno.

Bojim se da se ne radi o uvećavanju duga za 100 %, jer suda na to pazi po službenoj dužnosti. Dobro provjerite što piše u obrazloženju rješenja o ovrsi tj. kolika je glavnica, a kolike kamate, te koliki su sudski troškovi ovog postupka.

Nije to baš tako, mogu pisati oni što god žele, ali sud odobrava samo opravdani izno i u odnosu na njega donosi rješenje o ovrsi.

To Vam je osnova za žalbu, a sve ovo što smo naprijed raspravljali je promašaj.

jel imate citat čl.80a? Ne mogu ga pronaći na webu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, SmithSmith je napisao:

Onda jedino pokušati sa čl.80b..... jer glavnica ne prelazi 20.000,00...

Pokušajte, jer nemate što izgubiti, ali moram Vas upozoriti da postoji jedan problem. Maloprije ste naveli da je glavnica iz 2014., pa mene zanima kada je točno pokrenut postupak u odnosu na Vas. Pitam je ovi članci 80 a i 80 b Ovršnog zakona se primjenjuju samo na postupke koji su pokrenuti poslije posljednjih izmjena i dopuna Ovršnog zakona, a to je bilo 3.8.2017. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, SmithSmith je napisao:

.probat ću, nemam što izgubiti. U svakom slučaju hvala na savjetima.

U žalbi se pozovite na čl. 80 b. st. 1. Ovršnog zakona, ali i na čl. 285. st. 2. Ovršnog zakona, a koji kaže da je ovrhovoditelj bio dužan dokazati nemogućnost provedbe izvansudske ovrhe na Fini i na stalnom novčanom primanju ovršenika, odnosno na plaći ili mirovini.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija