Jump to content

Članak 236.stavak 2


Nexo

Preporučene objave

Pozvan sam kao okrivljenik na raspravu za mjesec dana.A rasprava se održava u drugom gradu(županiji).

Da li imam pravo na odvjetnika na teret države jer sam bez ikakvih sredstava za život u procesu sam traženja posla?

Da li mogu tražiti odgodu rasprave posto nemam financijskih sredstava da dođem na istu raspravu?

Niti sam dobro pripremljen i radi se da najbliži član obitelji to vodi protiv mene a nemam nikoga da me savjetuje 

Pa vas molim za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudu morate podnijeti zahtjev za postavljanjem branitelja na teret proračunskih sredstava i tom zahtjevu morate priložiti dokaze o svom imovinskom stanju (npr. prijava HZZ-u kao dokaz nezaposlenosti, potvrda o tome da nemate u vlasništvu nekretnine ili pokretnine, podaci o članovima obitelji koje uzdržavate i slično).

Obzirom na kazneno djelo za koje vas se tereti, morat ćete se odazvati na barem jednu raspravu kako bi se očitovali o optužnici. Ukoliko se ne odazovete pozivu, a uredno ste pozvani i niste imali opravdanih razloga za nedolazak, onda će sud naložiti policiji da vas dovede na narednu raspravu. Odgodu rasprave zbog financija ne možete tražiti, no ukoliko se ne odazovete, ona će se ionako morati odgoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija