Jump to content
Levatinka

Oduzimanje oruzja

Preporučene objave

Postovani jedan savjet,vlasnik sam oruzja legalno,iziritiran nepravilnom  prijavom u prometu ostavio sam post na Facebuku gdje sam Policiju nazvao "kretenima" .

Naravno netko je prijavio i sad oni kao prekrsajnom sudu prijedlog za remecenje javnog reda i mira.

Dali mislite sa cu zbog toga imati problema s oruzjem tj oduzimanjem.

Hvala Lp 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Citirana odredba ističe "da nije pokrenut prekršajni postupak zbog prekršaja protiv JRM-a ...", no svakako da postupak mora završiti osuđujućom presudom da bi oduzimanje bilo definitivno.

Podijeli ovu objavu

iziritiran prekrsajem u prometu koji to nije bio .Napisao sam.u statusu da su lokalne vlasti i policija kre....Nikakvih prijetnji ni nicega.

Ako je to za nekom oduzet oruzje onda smo jadni.

Naravno da cu dokazat da su bili u krivu i da je to bilo u afektu

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , Levatinka je napisao:

Naravno da cu dokazat da su bili u krivu i da je to bilo u afektu

Tog suca će zanimat jesi li to objavio ili nisi.I još će ti reći da si za taj prekršaj se trebao žalit ali ne pisat po fejsu.

Podijeli ovu objavu

Sve to moze bit istina....al ako si nekom rekao da je kre...sigurno nije razlog za nikakvo oduzimanje oruzja......

Dok ubojice setaju na slobodi ici s nekom represijom zbog rijeci u kojoj nema prijetnje ni nista ...

Al dobro sta je tu je

Podijeli ovu objavu

Slazem se ...tako je to u Hrvatskoj.Samo jos jednom pitam ako bilo kom bez nasilja ..napises da je kreten da bi nesto objasnio,zbilja nevidim razlog za nekome nesto uskratit.

Podijeli ovu objavu

To kreten ide po jednom zakonu a ionako nikome ništa nisi obiasnio.A zakon o oružju kaže da ne može bit kažnjavanosti po zakonu o jrim-u.

Ako žele mogu oduzeti a protiv oduzimanja ide upravni spor. 

Napisano je sve kako je napisano a bit će da su tu "kreteni" najmanje krivi.

Nemam pojma kako bi se nekome napisalo kreten i time bi mu se sve objasnilo.

Podijeli ovu objavu

Prije 57 minuta, Levatinka je napisao:

Prijava mi je napisana mimo zakona ..

A na takvu prijavu se žališ i nema problema,ali ne pišeš svašta svagdje.

Podijeli ovu objavu

Sve si u pravu....al kad prokljuca ....i dalje mislim nije primjereno,al u drzavi kriminalaca radi rijeci kreteni nekom oduzimati oruzje,nema prijetnje nema nasilja .....itd itd .Udrit po žepu da al sve ostalo ...glupost

Podijeli ovu objavu

, G-man je napisao:

Nažalost, izgleda da nećete izbjeći oduzimanje oružja zbog neispunjavanja uvjeta iz odredbe čl. 11. st. 2. t. 4. Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana.

Zanima me Vaš komentar na sljedeće:

Po odredbama prijašnjeg Zakona o oružju koji je bio na snazi do 31.10.2018., mogli ste biti kažnjeni za prekršaj po JRM i dalje zadržati oružje ako počinjeni prekršaj nije sadržavao u sebi elemente nasilja.

Ja nisam pravnik pa možda i krivo shvaćam, ali mislim da je namjera zakonodavca u novom zakonu također bila ta da onemogući posjedovanje oružja onim ljudima koji su počinili prekršaje s elementima naselja, posebice onih iz ZPPJRM. (Pažljivo pročitajte odredbu zakona, ja sam zaista ovako shvatio)

Osobno sam vlasnik oružja, pa možda sam i zbog toga osjetljiv na ovakva pitanja.

Jednostavno nema smisla da se svaki prekršaj iz ZPPJRM može smatrati neispunjavanjem uvjeta za posjedovanje oružja.

Npr. u sili se popišate negdje u parku (vrijeđanje moralnih osjećaja građana čl. 14), ili npr. izvjesite na kući zastavu neke strane države bez odobrenja nadležnog organa (čl. 26), i eto ga više ne ispunjavate uvjete i može vam se oduzeti oružje.

Ako je to sve stvarno tako, onda se ne čudim svima onima koji doma drže kojekakve pištolje i drugo oružje B kategorije bez odobrenja nadležnog tijela. Ne moraju na liječnički, ne moraju plaćati pristojbe i produžavati oružni list, a ako su normalni ljudi šansa da ih se ulovi u nelegalnom posjedu je minimalna pa možda čak i nikakva.

Uređeno od Iustitia_ZD

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , Iustitia_ZD je napisao:

Zanima me Vaš komentar na sljedeće:

Slažem se s Vama (moram priznati da mi je taj dio promaknuo), jedino što ne raspolažem s nikakvom praksom u ovakvim slučajevima kao što je korisnikov (ako je netko prošao štogod slično, neka se javi). A da se netko želi inatiti, može ovaj njegov komentar definirati kao verbalno nasilje, pa je formalno opet pokriveno, no to bi bilo tendenciozno tumačenje, po meni.

Zahvaljujem na uočenome.

Podijeli ovu objavu

Ma dobro ,oni su samo kroz pitanje tako nazvani ...citiram....Pitam ove kre..iz pol i lokalne samouprave gdje zaustaviti vozilo ako ne tamo gdje mi je zakon dozvolio a oni me isto maltretiraju ...npr i to je to.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Levatinka je napisao:

.Pitam ove kre..iz pol i lokalne samouprave gdje zaustaviti vozilo ako ne tamo gdje mi je zakon dozvolio a oni me isto maltretiraju ...npr i to je to.

Zaustaviš tamo gdje je zakon dozvolio,ako je puno ideš dalje.

Pošto non stop koristiš isti pridjev dam naslutiti bar 75% da su oni bili u pravu.Po desetljenom iskustvu.

Vrijeđat ove dođe na isto vrijeđat mesara koji ti prodaje meso jer i "mesar ima vlast" kao i ovi drugi (ne mislim na lokalce).

Oružje teško dobiješ  lako izgubiš.

Podijeli ovu objavu

Vidis sivko u krivu su.....napisali su prekrsaj tamo di nisu trebali i nisu imali zakonsku osnovu,i iziritiram neredom ostavio sam post..kao osoba privatnik koji je platio sve dozvole i poreze .

Eto

Podijeli ovu objavu

Mogu oni pisat što žele jer na to uvijek ide žalba sudu da nije bilo prekršaja.

Neki nered se da riješit.

Hebe se bilo kome jesi li privatnik i da li plaćaš obaveze redovito.Ovi navedeni nemaju uvida u to niti ih interesira.

Podijeli ovu objavu

Da li je beznačajan odlučit će sud a iz prakse vidimo da se takvo vrijeđanje (preko fejsa) uredno kažnjava.I opet sve zavisi od lokalne policije (koja je vrijeđana).

Podijeli ovu objavu

Slažem se. Odlučuje sud. Međutim, stava sam kako riječ nije toliko teška. A 24a Pz-a, kaže upravo to. Prekršaja ima, ali nije ugrožen javni poredak u tolikoj mjeri da se počinitelja kazni. Inače, odredba koja se koristi rijetko, ali sam je uspio primjetiti u prvostupanjskim presudama i za "jače" prekršaje od navedenog. Isto tako, puno sam puta razmišljao kako to da se još nitko nije odvažio primjeniti 24a za 0,3 grama marihuane i sl., ta odredba je s razlogom tu, ne mogu se složiti da je prvenstveno namjenjena za prekršaje poput nenošenja osobne dok ideš baciti smeće pred zgradu. Načelno, može se primjeniti svugdje, ako je stupanj ugroze javnog poretka nizak. Ovi argumenti i prijedlog za primjeni članka 24a vam mogu poslužiti u žalbi ako vas prvi stupanj kazni... 

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , atomic95 je napisao:

Isto tako, puno sam puta razmišljao kako to da se još nitko nije odvažio primjeniti 24a za 0,3 grama marihuane i sl.

Bilo je par pokušaja, no svi bez uspjeha.

Jer droga je najveće zlo (zaštitni objekt par excellance), po našem zakonodavcu, pogotovo kada se usporede zapriječene kazne iz KZ-a u odnosu na neka druga kaznena djela (pa i ona gdje nestaje ljudski život). Objasnite ljudima kako je jedna dilerica marihuane (istinabog, recidivistica) svojedobno dobila 12 godina zatvora, a primjerice nedavno smo imali priliku vidjeti kako je jedna djevojka za unaprijed smišljeno i pripremljeno ubojstvo bivšeg dečka dobila identičnu kaznu (nepravomoćno zasad)? Meni nije isto (niti će ikad biti), ali...

Podijeli ovu objavu

Nekad ostanem šokiran. Bude tu i 0,1 gram marihuane - 5000 kuna. Pogotovo bi se trebala uzeti u obzir stvarna štetnost i pogibeljnost. Kao što nije isto to što ste naveli, isto nije isto, niti može biti 0,3 grama marihuane i 5 grama kokaina ili 10 tableta ili ostale smjese koje rade od čovjeka čudovište. 

Podijeli ovu objavu

Slažem se i ne razumijem nevoljkost zakonodavca da napravi distinkciju lakih i teških droga, kao i apsurd da ne smijete za svoje potrebe posaditi stabljiku-dvije marihuane (jer onda odgovarate kazneno) već "morate" otići dileru budući da za to (posjed) odgovarate prekršajno.

I kad god potegnete taj argument s bilo kim iole bliskim zakonodavcu (pa i dobrim dijelom pravosuđa), prvo protupitanje koje dobijete je - jeste li vi ovisnik? Ne žele čuti logiku, a kontraargument im je ad hominem. Smiješno i jadno. Dakle, ja apsolutno jesam za kažnjavanje dilera (i rigorozno), ali jedno je diler, a drugo povremeni, pa čak i redovni konzument (ukoliko je samo on involiviran), a nažalost praksa, i pogotovo policija u kasnijem postupanju prema osuđenicima (znam čovjeka u 30-ima danas, i dan-danas zbog jednog jointa iz maoljetnosti ima ozbiljnih problema kod susreta s policijom, a drogu nije taknuo od tada), te dvije grupe počinitelja izjednačuje, što je apsurd.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad