Jump to content
zvir12

Neplaćanje komunalne naknade i slivnih voda

Preporučene objave

Napravio sam veliku glupost i sad ne znam kako bih se iz nje izvukao sa što manje posljedica. Naime krajem ove godine će se navršiti 9 godina kako ne plaćam navedene naknade za jednu staru nekretninu na otoku, koja je bila vlasništvo mog pokojnog oca, a sada pripada bratu i meni. Ukupni dug za tih 9 godina, računajući do kraja ove godine, iznosi 4735 kuna, bez kamata. Nije mi došla nikakva ovrha, a obzirom na učinkovitost naše administracije možda se to nikada ne bi niti dogodilo, ali polako me počinje hvatati panika i u zadnje vrijeme sam pod stresom. Da li bi najbolje rješenje bilo da odem u općinu te se pokušam sa njima dogovoriti, i mogu li se u tom slučaju pozvati na zastaru, budući je zastara za ova potraživanja 3 godine. Bi li u općini odmah krenuli s ovrhom i što bih sve u tom slučaju morao platiti osim kamata.

Zahvaljujem na svakom korisnom odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tražite da Vam specificiraju dug na način da navedu glavnicu i kamate koje dugujete. Nakon toga podmirite sve što nije u zastari, a oni neće pokretati ovrhu za dug koji je u zastari, jer s tim riskiraju da sami snose troškove odvjetnik, javnog bilježnika Itd 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad