Jump to content
mlcurcic

Problem s bolovanjem

Preporučene objave

Poštovani!

Radim kao vozač kamiona i u drugom mjesecu sam imao infarkt i ugradili su mi dva stenta. Prije mjesec dana obavio sam pregled kod kardiologa i ergometriju vrlo uspješno(117%). Ali svedno mi medicina rada ne želi obaviti pregled dok ne prođe 6 mjeseci od infarkta a doktorica me ne želi više držati na bolovanju tako da ja ostajem bez posla! Što mi je činiti? Unaprijed hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Prema Pravilniku o zdravstvenim pregledima vozača i kandidata za vozače (137/15 i 132/17) u ovakvim slučajevima vozači se ocjenjuju nesposobnima ili privremeno nesposobnima za upravljanje vozilom, a u medicinski kontroliranim slučajevima zdravstvena sposobnost za vožnju može se uspostaviti tek nakon proteka minimalno šest mjeseci od posljednje infarkta. Po ovakvom nalazu i uputi dr. specijalista, dr. opće medicine bi bez problema trebala dati potvrdu za bolovanje, jer bolovanje je upravo to - odsutnost s rada zbog bolesti ili ozljede, odnosno drugih okolnosti radi kojih je djelatnik spriječen izvršavati svoju obvezu rada. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad