Jump to content
Ravnjaci

PLODOUŽIVATELJ vs VLASNIK stana

Preporučene objave

U zgradi koja ima 12 jedinica (stanova / poslovnih prostora) je upisano 12 vlasnika, te u vlastovnicama (Zajednicki informacijski sustav zemljisnih knjiga i katastra oss.uredjenazemlja.hr) za svaku jedinicu stoji "suvlasnicki dio: 1/12 etazno vlasnistvo s kojim je povezano vlasnistvo na stanu (opis stana)" te ime vlasnika.
Medjutim, Prijepis posjedovnog lista (isti zajednicki informacijski sustav) pokazuje da je osoba tzv PLODOUŽIVATELJ.
Moze li mi netko objasniti sto taj pojam u ovom slucaju znaci i koja je od dviju informacija vaznija ili je mozda u pitanju greska? Ispricavam se ako nisam pravilno oznacila ovaj upit, ne znam tocno koja grana prava se ovakvim pitanjima bavi. Unaprijed hvala! S postovanjem, J. Ravnjak

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Postovani, u medjuvremenu sam pronasla vasu stranicu sa objasnjenjima pojma plodouzivanja

te bih htjela zamoliti odgovor samo na zadnji dio pitanja, to jest, sto je relevantnija informacija o stvarnom stanju vlasnistva, ona iz Posjedovnog lista ili ona iz Vlastovnice i mogu li one biti razlicite ili je u ovom slucaju stvar u gresci, to jest, azuriranju informacija? Najljepsa hvala! 

Podijeli ovu objavu

Prije 46 minuta, Ravnjaci je napisao:

, sto je relevantnija informacija o stvarnom stanju vlasnistva, ona iz Posjedovnog lista ili ona iz Vlastovnice

Mjerodavno je stanje u zemljišnim knjigama

Prije 47 minuta, Ravnjaci je napisao:

mogu li one biti razlicite ili je u ovom slucaju stvar u gresci,

Stanje može biti različito, a može biti i greška. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad