Jump to content

otkaz


wolficaa_8

Preporučene objave

Radim u firmi već 15 godina hrvatska lutrija unazad 3 godine pukla i prokockala sam se. Prijavila sam se u firmi i isla na liječenje , ta ista  firma gdje  sam  se prijavila  da imam problem  rekla je  da mogu  biti na bolovanju koliko mi treba , da bi nakon  toga poslala liječnicku  kontrolu gdje  mi je nakon  toga moja doktorica poslala raditi, ja  sam u međuvremenu tražila da me prebace na neko  drugo  radno mjesto, na sto  su rekli da nema, da bi nakon  toga zaposlili 4 ljudi u administraciji. Stalno sam ih zvala  i pitala za pomoć, jer me bilo strah  da cu pokleknuti, Kad  sam otisla na bolovanje 1 put imala sam  manjak od 2345 kn koji  sam podmirila. A za Novu godinu su na dijelili hl  bonove možete ,misliti sto je to značilo  za mene kockara samo mamac  da nastavim kockat. Da li su mogućnost u firmi otkaz uz otpremninu gdje  sam se i prijavila i gdje  mi je odobreno i nisam izdržala opet  sam pokleknula i sa sam dobila otkaz uz otkazni rok koji ne piše koliki je, mene sad  zanima  da li imam ikakva prava tražiti otpremninu  posto  mi je vec odobrena i da li imam pravo ih tuziti jer mi nisu da li mogućnost ni drugog  radno mjesta,nego  mi je još  nasa pravnica  rekla  da  sto nisam  dala otkaz  prije, i što su znali da sam kockar a  dali  mi hl bonove  za kockanje.T u sam ostavila manjak od 3000 kn koji  ce biti podmiren, a koji  ne  bi ni  nastao  da  su  mi dali priliku  da  se makne  s mjesta prodavača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, wolficaa_8 je napisao:

ja  sam u međuvremenu tražila da me prebace na neko  drugo  radno mjesto, na sto  su rekli da nema, da bi nakon  toga zaposlili 4 ljudi u administraciji.

Da li ste udovoljavali natječaju za ova radna mjesta? Da li su ta radna mjesta na određeno ili neodređeno vrijeme?

, wolficaa_8 je napisao:

A za Novu godinu su na dijelili hl  bonove možete ,misliti sto je to značilo  za mene kockara samo mamac  da nastavim kockat. 

To je značilo da ste dobili sve kao i ostali zaposlenici i da Vas nisu diskriminirali radi Vašeg problema.

, wolficaa_8 je napisao:

 Da li su mogućnost u firmi otkaz uz otpremninu gdje  sam se i prijavila i gdje  mi je odobreno

Pojasnite ovo malo - što, tko, kada i kako Vam je odobrio?

, wolficaa_8 je napisao:

nisam izdržala opet  sam pokleknula i sa sam dobila otkaz uz otkazni rok koji ne piše koliki je

Što ste točno dobili i kada?

, wolficaa_8 je napisao:

T u sam ostavila manjak od 3000 kn koji  ce biti podmiren, a koji  ne  bi ni  nastao  da  su  mi dali priliku  da  se makne  s mjesta prodavača.

Manjka jednostavno nije smjelo biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da udovoljava la  sam  s obzirom d a sam u toj  firmi 15  godina ipak  vise nego netko tko je dosao iz vana bez ikakvog  znanja o radu tvrtke, jer posto  mi imamo specifican  posao  nigdje  nije  decidirano  koja  skola  treba nego  da je  bitno  iskustvo.

Odobrila  mi je  firma da mogu  dobiti  otkaz uz optremninu  s  obzirom  da imam 30  godina  staza i 51 godinu zivota, trebala  sam potpisati sad  na kraju mjeseca , ali nam  je  receno  da mi  je odoberno.

dobila  sam 17.06. citiram:

1.Oslobada  se obaveze  dolaska na  rad i obavljanja  radnikh  zadataka kod  poslodavaca za vrijeme p[ostupka otkazivanja ugovora o radu zbog  skrivljenog ponasanja

2. Za vrijeme u tocki 1. ove odluke ima  pravo na naknadu place te ostala prava koja proizlazi iz radnog  odnosa

3. Ova odluka stupa na snagu  danom dostave

Obrazlozenje

Dana 17.06 2019 pokrenut  je postupak otkazivanja ugovora  o radu zbog  skrivljenog ponasanja, a zbog utvrdivanja manjka u poslovanju.

U cilju zastite, kako radnice koja ima problema s ovisnoscu o kockanje tako i sredstava poslodavac s kojima  radnica raspolaze tijekom svoga  rada, poslodavac je  radnicu oslobodio obaveze dolaska  na  posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, wolficaa_8 je napisao:

da li imam ikakva prava tražiti otpremninu  posto  mi je vec odobrena

Kako se kod Vas radi o otkazu uvjetovanom skrivljenim ponašanjem radnika, otpremnina se isključuje odnosno nemate pravo na istu iz razloga što Vam se ugovor o radu otkazuje radi skrivljenog ponašanja.

, wolficaa_8 je napisao:

da li imam pravo ih tuziti jer mi nisu da li mogućnost ni drugog  radno mjesta

Nemate, između ostalog, jer ste to samo osobno tražili, nije bilo preporuke liječnika i slično. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni su imali od lijecnicke  kontrole  da nisam za  to  radno  mijesto, i od  mog  doktora  nalaz  da  sam impulzivni kockar  sto  to  nista  ne  znaci i kako  firma  koja brani  svojim  igracima  da igraju moze  dijeliti hl  bonove.

 

i da  li  su mi priliku  da   se branim  ja  sam  njima  to  poslala  i pravnica  mi jer  rekla  da  to  sve stoji  sto  sam  napisala , ali opet  znaci da to ne  vredi nista ,a  s  druge  strane  bilo je  takvih  situacija  pa su ljude maknulu sa  takvnog  mjesta bez  doktora i njegovih  nalaza, ispada  da netko  moze  sve a netko  nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija