Jump to content

Prijava prometnog prekršaja-postupak!


zip2

Preporučene objave

Fizička osoba(pješak) želi prijaviti drugu fizičku osobu(vozača) za prekršaj u prometu, nema štete na vozilima, nema ozlijeđenih osoba, prekršaj nije uočen od strane policije! Npr. neko vozilo vas ne propusti na pješačkom prijelazu i imate samo registarsku oznaku! Na koji način fizička osoba (oštećenik) može privatno pokrenuti prekršajni postupak i kako dolazi do podataka o vlasništvu voziila koje je uočeno u prekršaju a da sve bude u skladu s normama propisa o zaštiti osobnih podataka!? Koliko sam shvatio Prekršajni zakon, članak 109, oštećenik može podnositi optužni prijedlog nakon što utvrdi podatke od počinitelja, nije mi jasno kako ako su osobni podaci zaštićena kategorija!!? Kome može podnijeti optužni prijedlog, sudu ili državnom odvjetniku, kako oštećenik može uručiti pisanu obavijest o pravima 109a ako kod sebe nema obrazaca predviđenih za to za to!? Da li do podataka o vlasnštvu dolazi putem nadležnog suda ili sam mora utvrđivati podatke i na koji način to ostvaruje!?

uređeno: od zip2
ispravka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš podnijeti pisani zahtjev policiji u kojem ćeš zatražiti podatke vozača po čl. 113. Prekršajnog zakona, ako smatraš da ti je time bilo ugroženo neko pravo.

Ovo inače funkcionira za javni red i mir i slične prekršaje, a nemam iskustva funkcionira li u području prometa...

 

P.S.: Što se tiče osobnih podataka, moguće je dobiti ime i prezime te adresu, a sud od policije traži ostalo što mu treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to funkcionira kod jrm-a, no što se tiče ZSPC-a bitan element je neposredno uočavanje prekršaja.

 Ako koristite onu aplikaciju kojom prijavljujete npr. nepropisano parkirano vozilo, policijski službenici bez obzira na fotografirano vozilo moraju isto zateći u prekršaju, znači neposredno uočiti prekršaj. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, stradivari je napisao:

Da, to funkcionira kod jrm-a, no što se tiče ZSPC-a bitan element je neposredno uočavanje prekršaja.

 Ako koristite onu aplikaciju kojom prijavljujete npr. nepropisano parkirano vozilo, policijski službenici bez obzira na fotografirano vozilo moraju isto zateći u prekršaju, znači neposredno uočiti prekršaj. 

 

 

A dal ovo pravilo vredi i ako posada pauka uslika vozilo i sliku posalje elektronickom postom prometnom redaru? I on na osnovu te slike im da odobrenje za premjestanje vozila. ( čl.78.št.1. ZOSPCa ) 

Da bi se radilo o ugrozavanju, vozilo bi moralo stvarati guzvu ili na tom dijelu ceste bi se miralo voziti vecom brzinom, te bi vozila morala kociti da propuste vozila iz suprotnog pravca. 

uređeno: od mladi-jastreb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mladi-jastreb je napisao:

 

Da bi se radilo o ugrozavanju, vozilo bi moralo stvarati guzvu ili na tom dijelu ceste bi se miralo voziti vecom brzinom, te bi vozila morala kociti da propuste vozila iz suprotnog pravca. 

u ovom slučaju je postupano temeljem čl. 84. st. 1. toč. 12.

za ostalo pročitajte http://www.propisi.hr/print.php?id=8645

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oK,,,sve mi to jasno.

mene konkretno interesira situacija ....pauk se voza po gradu, stanu, izadje zaposlenik Pauka, uslika mi auto i sliku salje prometnom redaru. Zaposlenik pauka nije ovlastena osoba. On ne bi smio fotografirati vozila.

njegovo je samo da preveze vozilo.

i da,,,,sirina slobodnog prostora je 5.30m a minimalno mora bidi 4m

20190922_095829.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mladi-jastreb je napisao:

A dal ovo pravilo vredi i ako posada pauka uslika vozilo i sliku posalje elektronickom postom prometnom redaru? I on na osnovu te slike im da odobrenje za premjestanje vozila. ( čl.78.št.1. ZOSPCa ) 

Ne, to se  ne odnosi na to. Djelatnici Zagrebparkinga su koncesionari za regulaciju parkiranja i poslovi im obuhvaćaju i ovakve radnje (nisu fizičke osobe oštećene prekršajem).

 

, mladi-jastreb je napisao:

Da bi se radilo o ugrozavanju, vozilo bi moralo stvarati guzvu ili na tom dijelu ceste bi se miralo voziti vecom brzinom, te bi vozila morala kociti da propuste vozila iz suprotnog pravca. 

Ometanje prometa je subjektivna procjena i o svakoj pojedinačnoj će na kraju sud donijeti konačnu odluku (ako se stranka žali), a svako parkiranje u prometnoj traci ili na nogostupu može biti ometanje, bez obzira na ostavljeni prostor i ostale zakonske odredbe. 

 

Prije 16 minuta, mladi-jastreb je napisao:

mene konkretno interesira situacija ....pauk se voza po gradu, stanu, izadje zaposlenik Pauka, uslika mi auto i sliku salje prometnom redaru. Zaposlenik pauka nije ovlastena osoba. On ne bi smio fotografirati vozila.

njegovo je samo da preveze vozilo.

Svatko smije fotografirati vozilo, a pauk ga, temeljem naloga redara ili policije, može i premjestiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija