Jump to content

Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave - zastara


maja0805

Preporučene objave

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako ste u mogućnosti otiđite do suda i napravite uvid u spis, jer bitno je vidjeti kada je prvi put poslan ovršni prijedlog javnom bilježniku. Ovaj spis je zbog dopune podataka "šetao" od javnog bilježnika do sud, jer sud u pravilu ne donosi rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

Da li je moguće da to provjerim kod javnog bilježnika s obzirom da je on iz mog mjesta boravka a sud nije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Slicna situacija. Imam pravomocnu presudu o ovrsi sa datumom pravomocnosti 30.06.2009. od Gradjanskog suda u ZG.Nakon toga datuma nista nije naplaceno i mijesec dana prije apsolutne zastare pokrenuta je ovrha po ovrsnom zakonu trenutno vazecem i od strane Handzekovica .Da li imam pravo se pozvati na apsolutnu zastaru koja bi trebala nastupiti za koji dan. Radilo se o kreditu na auto kojim je djelom bio otplacen i radi gubitka posla rba je prodala duh Croatia osigoranju. Croatia osiguranje predaje na sud i od tad je i presuda na koju se pozivam. Rba i CO mi nikada nisu predali Knjizicu vozila, ja auto ne mogu registrirati vec 10 god, propada i nema nikakve vrijednosti. U ovom slucaju ja imam dvostruku ovrhu i na auto i na sva nocana sredstva a presuda je po ovrsnom zakonu od 2009 god. Molim pomoc !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Knjižica vozila kao isprava je i ukinuta 2013. godine.

Točno,ali ako postoji bez nje se ne može prodati/prenijeti automobil na drugu osobu.

Znači, svaka knjižica vozila se trebala jednom predati na tehničkom ili mupu ( ne sjećam se više ) i od tada

je neko određeno vozilo bez knjižice vozila.

Slično kao i putovnica, ako stara istekne, prilikom izrade nove treba donijeti staru da ju ponište/probuše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija