Jump to content
maja0805

Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave - zastara

Preporučene objave

Danas je stiglo rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, dug za odvoz smeća iz 2015. godine.

Da li se mogu pozvati na zastaru prema ZOO? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, maja0805 je napisao:

Da li se mogu pozvati na zastaru prema ZOO? 

Ovisi o datumu prijamnog štambilja javnog bilježnika (na prvom listu ovršnog prijedloga, desni gornji ugao).

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovisi o datumu prijamnog štambilja javnog bilježnika (na prvom listu ovršnog prijedloga, desni gornji ugao).

Na ovršnom prijedlogu je samo žig suda s datumom 10.6.2019.

Nadam se da sam sad dobro pokrila sve podatke.

Podijeli ovu objavu

Ako ste u mogućnosti otiđite do suda i napravite uvid u spis, jer bitno je vidjeti kada je prvi put poslan ovršni prijedlog javnom bilježniku. Ovaj spis je zbog dopune podataka "šetao" od javnog bilježnika do sud, jer sud u pravilu ne donosi rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

Podijeli ovu objavu

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako ste u mogućnosti otiđite do suda i napravite uvid u spis, jer bitno je vidjeti kada je prvi put poslan ovršni prijedlog javnom bilježniku. Ovaj spis je zbog dopune podataka "šetao" od javnog bilježnika do sud, jer sud u pravilu ne donosi rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave.

Da li je moguće da to provjerim kod javnog bilježnika s obzirom da je on iz mog mjesta boravka a sud nije?

Podijeli ovu objavu

Upravo sam provjerila, javni bilježnici su od odvjetnika zaprimili ovršni prijedlog 9.12.2015. godine (dospijeće računa bilo je 15.7.2015.), javni bilježnici su sudu predali spis 24.5.2019. godine.

Da li oni imaju pravo da toliko dugo zadrže spis?

Podijeli ovu objavu

Slicna situacija. Imam pravomocnu presudu o ovrsi sa datumom pravomocnosti 30.06.2009. od Gradjanskog suda u ZG.Nakon toga datuma nista nije naplaceno i mijesec dana prije apsolutne zastare pokrenuta je ovrha po ovrsnom zakonu trenutno vazecem i od strane Handzekovica .Da li imam pravo se pozvati na apsolutnu zastaru koja bi trebala nastupiti za koji dan. Radilo se o kreditu na auto kojim je djelom bio otplacen i radi gubitka posla rba je prodala duh Croatia osigoranju. Croatia osiguranje predaje na sud i od tad je i presuda na koju se pozivam. Rba i CO mi nikada nisu predali Knjizicu vozila, ja auto ne mogu registrirati vec 10 god, propada i nema nikakve vrijednosti. U ovom slucaju ja imam dvostruku ovrhu i na auto i na sva nocana sredstva a presuda je po ovrsnom zakonu od 2009 god. Molim pomoc !!!

Podijeli ovu objavu

A proceduralna pogreska ? Ovrha po zakonu o 2019 a presuda po zakonu od 2008. I rjesenje o ovrsi od 2009 god nikada nisam dobio nego saznao u Fini

Uređeno od Mrgudd

Podijeli ovu objavu

Prije 30 minuta, Mrgudd je napisao:

A proceduralna pogreska ? Ovrha po zakonu o 2019 a presuda po zakonu od 2008. I rjesenje o ovrsi od 2009 god nikada nisam dobio nego saznao u Fini

Nema prostora za žalbu, pravovremeno su temeljem ovršne isprave pokrenuli ovu posljednju ovrhu i prekinuli zastarni rok.

Podijeli ovu objavu

Ali po ovrsnom zakonu od 2008 oni su mogli samo preko poslodavca provesti usteg na placi, a ne boladu svih racuna. Zasto mi ne vrate knjizicu vozila jer vozilo nije sredstvo osiguranja ? Mislim da ne moze i jedno i drugo !?

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Mrgudd je napisao:

Ali po ovrsnom zakonu od 2008 oni su mogli samo preko poslodavca provesti usteg na placi, a ne boladu svih racuna. 

Ovo je posve pogrešno tumačenje. Mogli su provesti i ovrhu na novčanim sredstvima, kao i na bilo kojem drugom predmetu ovrhe.

Podijeli ovu objavu

, wrritteer je napisao:

I tek sada ste se sjetili pitati za knjižicu vozila,nakon 10 god?

Meni za registraciju nikada niti nije bila potrebna knjižica vozila,samo prometna i osobna.

Knjižica vozila kao isprava je i ukinuta 2013. godine.

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Knjižica vozila kao isprava je i ukinuta 2013. godine.

Točno,ali ako postoji bez nje se ne može prodati/prenijeti automobil na drugu osobu.

Znači, svaka knjižica vozila se trebala jednom predati na tehničkom ili mupu ( ne sjećam se više ) i od tada

je neko određeno vozilo bez knjižice vozila.

Slično kao i putovnica, ako stara istekne, prilikom izrade nove treba donijeti staru da ju ponište/probuše.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad