Jump to content
slowREX

Posuđeni novci

Preporučene objave

Poštovani, moj slučaj je idući:

Prije dvije godine sam posudio svom tadašnjem prijatelju 5500,00 kn uplativši navedeni iznos na tekući račun njegove djevojke. Usmeni dogovor o povratu novaca nije ispoštovan i dotična osoba nema namjeru da mi ih vrati.

Moja pitanja su iduća:

Da li ja imam osnovu za tužbu?

Koliki bi bili okvirni troškovi?

Mogu li se ukoliko pokrenem tužbu troškovi postupka (odvjetnika i suda) prebaciti na stranku koja izgubi?

Da li ima i nakon kojeg vremena nastupa zastara za ovakav slučaj (znači da zbog isteka vremenskog roka ne mogu više podići tužbu)?

Tužba bi išla na njegovu djevojku, imam potvrdu o uplati novaca na tekući račun od banke, te prepisku o posudbi na messengeru(facebook).

Unaprijed hvala na pomoći i odgovoru.

Srdačno, Mario

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mario, ja bih vam prvo sugerirao da "prijatelju" pošaljete dopis (poštom preporučeno s povratnicom) u kojem od njega tražite da u roku 8/15 dana vrati pozajmljeni novac s napomenom kako ćete u protivnom biti prisiljeni protiv njega podnijeti kaznenu prijavu radi kaznenog djela prijevare te tužbu radi povrata novca i naknade štete nadležnome sudu što će rezultirati novonastalim velikim troškovima. Ne bi bilo loše da vam taj dopis sastavi odvjetnik, kako bi se dobilo na vašoj ozbiljnosti i namjeri ustrajanja u napisanome.

Ako on ne vrati novac u spomenutom roku, postupite kako bude napisano u dopisu. Kaznenoj prijavi priložite kopiju potvrde o uplati i kopiju prepiske na messengeru.

Velika većina ljudi nakon ovakvog dopisa vrati novac, a ako ćete baš imati posla s "pacijentom", onda neka se na sudu pravda kako znade i umije.

Zastare trenutno još nema, a troškove u slučaju sudskog epiloga snosi ona strana koja je u konačnici izgubila. O visini troškova nezahvalno je spekulirati u ovom trenutku.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show