Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

matea0402

Upit o potvrdi za nekaznjavanje

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me je li isto potvrda o nekaznjavanju i uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak?

Znam da se uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak moze dobiti i putem e-maila sa E-građani, mogu li onda uvjerenje dobiti mailom i to priloziti kao potvrdu o nekaznjavanju ili moram na sud po potvrdu?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 12 minuta, matea0402 je napisao:

Pozdrav,

zanima me je li isto potvrda o nekaznjavanju i uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak?

Znam da se uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak moze dobiti i putem e-maila sa E-građani, mogu li onda uvjerenje dobiti mailom i to priloziti kao potvrdu o nekaznjavanju ili moram na sud po potvrdu?

Potvrda da se ne vodi kazneni postupak izdaje se da bi se dokazalo da se protiv vas ne vodi kazneni postupak za djela koja se progone po službenoj dužnosti. Potvrda o nekažnavanju znači da nikada niste bili kažnjavani. Potvrdu možete dobiti iz sustava e-građanin i samo ju isprintate tako da nemate potrebe odlaziti na sud po potvrdu.

Podijeli ovu objavu

Inače, uvjerenje dokazuje da nema pravomoćnog rješenja o provođenju istrage, potvrđene optužnice itd.

Ako nekome želite dokazati da ste neosuđivani, tada vam treba izvadak iz kaznene evidencije. U tom izvadku neće biti vidljive ni presude za koje je nastupila rehabilitacija, već isključivo i jedino pravomoćne sudske presude za koje nije nastupila rehabilitacija. 

Podijeli ovu objavu

prije 20 sati , matea0402 je napisao:

...zanima me je li isto potvrda o nekaznjavanju i uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak?

U praksi, radi se o istim stvarima.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad