Jump to content

poziv preko općinskoga suda


kira

Preporučene objave

Dali inozemni sud(sud iz BiH), može tražiti preko našeg općinskoga suda da uruči poziv stranci(stranka državljanin RH s boravkom u RH) za rasparavu na sudu u BiH, poziv je bez ikakvog pozivanja  na zakonsku odredbu i bez ikakvog suvislog obrazloženja,,koliko mi je poznato da se ovakvi pozivi dostavljaju preko Ministarstava,,

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

U obavljanju sudbene vlasti sudovi su jedan drugome dužni pružiti pravnu pomoć, a sudovi mogu pružiti pravnu pomoć i stranim sudovima. Tako da bi se ovdje radilo o pružanju pravne pomoći u vidu dostave pismena tj. poziva.

Sve uredu no negdje sam čitao da se ova suradnja, pravna pomoć odvija putem Ministarstava,(pravosuđa/pravde), navodno postoji i ugovor o uzajamnoj suradnji potpisan između država,,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Putem pošte, ali ukoliko je nešto hitno kao npr. poziv za ročište i nema dovoljno vremena za ponavljanje dostave putem pošte, tada se bez problema može naložiti i dostava putem sudskog dostavljača.

Koliko puta i u kom vremenu se poziv dostavlja putem sudskog dostavljača

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Koliko god treba, dok Vam se pismeno ne dostavi, ili dok ne odbijete preuzeti pismeno, ili dok ne utvrdi da je dostava nemoguća (npr. da ste odselili, da nikada niste bili na toj adresi i sl.).

Što je za sud dostava izvršena zapravo kada su ide u odluku smatrajući da je dostava izvršena zapravo nemoguća,,koliko se za takvu odlku čeka,,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, kira je napisao:

Što je za sud dostava izvršena zapravo kada su ide u odluku smatrajući da je dostava izvršena zapravo nemoguća,,koliko se za takvu odlku čeka

Sud postupa odmah po vraćenoj dostavi, nema tu nekog čekanja, pogotovo ako je dostava pismena vezana rokom za buduću radnju u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Vidim na stranici suda u BiH,(općinski sud),da se isti obraća izravno preko općinskog suda prema mjestu prebivališta pozvanog i preko Ministarstva pravde BiH, u dopisima toga suda nigdje se ne spominju zakonske odredbe,zaključeni ugovori i sl.,,naš sud bi trebao otvoriti predmet u svezi tog poziva, zatim proslijediti poziv,,

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Putem pošte, ali ukoliko je nešto hitno kao npr. poziv za ročište i nema dovoljno vremena za ponavljanje dostave putem pošte, tada se bez problema može naložiti i dostava putem sudskog dostavljača.

Ako je dostava putem pošte, i osoba se ne zatekne na adresi,,koliko će još puta biti pokušana dostava, zapavo kada ide obavijset/poziv putem oglasne ploče suda,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , kira je napisao:

Ako je dostava putem pošte, i osoba se ne zatekne na adresi,,koliko će još puta biti pokušana dostava, zapavo kada ide obavijset/poziv putem oglasne ploče suda,,

Ovisno što je navedeno na napomeni koju naznači poštar, da je osoba nepoznata na navedenoj adresi ili da je obavijest ostavljena, te o kojem postupku se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

Ovisno što je navedeno na napomeni koju naznači poštar, da je osoba nepoznata na navedenoj adresi ili da je obavijest ostavljena, te o kojem postupku se radi.

Vjerujem da će sud poštivati međunarodni ugovor koji je potpisan između dvije zemlje,primjenjuje se Hrvatski zakon o PP, pa time i dostava,.kada dostava bude objavljena na oglasnoj ploči dali se na tu objavu može uložiti prigovor,,ovo iz razlago što sud iz BiH ne poštuje vlastite zakone pa i naznačeni ugovor,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, kira je napisao:

kada dostava bude objavljena na oglasnoj ploči dali se na tu objavu može uložiti prigovor

Kada se pismeno dostavlja putem oglasne ploče, tada se dostava smatra obavljena istekom roka od osam dana od dana stavljanja pismena na oglasnu ploču suda i od tada Vam teku rokovi za korištenje pravnog lijeka, žalbe ili prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Kada se pismeno dostavlja putem oglasne ploče, tada se dostava smatra obavljena istekom roka od osam dana od dana stavljanja pismena na oglasnu ploču suda i od tada Vam teku rokovi za korištenje pravnog lijeka, žalbe ili prigovora.

Napokon dostava, i to putem sudskog dostavljača,sudski dostavljač je ostavio obavijest,(nema broje predmeta,potpis dostavljača,i njegov broj.mob)tada nisam bio doma,

Drugi dan zovem dostavljaca na taj broj mobitela,govori da se pismeno moze preuzeti kod njega,do kraja tjedna u protivnom on ce konstatirati da me nije zatekao na adresi,i tako obavijestiti sud,

Dali je to ispravan postupak, buduci se radi o dostavi iz inozemstva,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, amna1217 je napisao:

Drugi dan zovem dostavljaca na taj broj mobitela,govori da se pismeno moze preuzeti kod njega,do kraja tjedna u protivnom on ce konstatirati da me nije zatekao na adresi,i tako obavijestiti sud,

Dali je to ispravan postupak, buduci se radi o dostavi iz inozemstva,

Nije ispravno, ali ćete teško dokazati da on nije dolazio više puta i da Vas nije nalazio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Borbena7 je napisao:

Nije ispravno, ali ćete teško dokazati da on nije dolazio više puta i da Vas nije nalazio. 

Dakle njegova obavijest, običan papir,(bez naslova i broja predmeta)samo piše općinski sud i datum, zatim piše da se odazovem "radi dogovora o terminu preuzimanja pismena", zatim da mogu nazvati na mob. ili da dođem u prostorije suda, ovaj papir nalazim u sandučiću.

Ja sam zaista toga dana,dana koji je on napisao na papiru mogao biti  odsutan, na godišnjem odmoru,bolnici,putu,radnom mjestu i sl. mislim da ova dostava treba biti pokušana bar još jednom, a sve kako je definirano u ZPP, a zatim da poziv nakon toga ide na oglasnu ploču suda, i nakon toga roka ide dopis sudu u inozemstvu,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

A on će reći da je pokušao više puta i da Vas ne nalazi na predmetnoj adresi. Dalje ovisi o odluci suda.

Na papiru piše datum, po meni bi trbao imati vise papira s raz.datumima,,

No , ako je tako koji sud odlučuje u RH, ili onaj u inozemstvu kada je rijec o dostavi,dali zapravo uvijek mora biti dostava i preko ogl.ploce i dali je to e-ploca i dali je moguca zalba.

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, amna1217 je napisao:

dali zapravo uvijek mora biti dostava i preko ogl.ploce i dali je to e-ploca i dali je moguca zalba.

Ne, ovisi što će sud odlučiti po očitovanju sudskog dostavljača. Ukoliko bude dostava putem oglasne ploče, tada Vam se osmi dan od objavljivanja smatra uručeno pismeno i od tada teče rok za pravni lijek tj. prvi idući dan od ovakvog uručenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, ovisi što će sud odlučiti po očitovanju sudskog dostavljača. Ukoliko bude dostava putem oglasne ploče, tada Vam se osmi dan od objavljivanja smatra uručeno pismeno i od tada teče rok za pravni lijek tj. prvi idući dan od ovakvog uručenja.

Bio bi vam zahvalan da mi naznačite zakonske odredbe,ZPP , znaci po vama nema pokusaja ponovne dostave, (dakle,samo je jednom pokusana dostava,pa mogla sam biti na g.o.) 

Dali zalba izjavljena na rjesenje o dostavi na oglasnoj ploci odgada potvrdu dostave,

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , amna1217 je napisao:

Bio bi vam zahvalan da mi naznačite zakonske odredbe,ZPP , znaci po vama nema pokusaja ponovne dostave, (dakle,samo je jednom pokusana dostava,pa mogla sam biti na g.o.) 

Dali zalba izjavljena na rjesenje o dostavi na oglasnoj ploci odgada potvrdu dostave,

hvala

Lijepo molim "Borbenu7" za dodatno mišljenje, na prethodnu dvojbu,

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, kira je napisao:

Lijepo molim "Borbenu7" za dodatno mišljenje, na prethodnu dvojbu,

lp

 

Dostava nije uspjela,pokusana u dva navrata,ali ne i na oglasnoj ploci suda,navodno zbog kratkoće vremena to jest zakazanog ročišta.

Dakle,odgovor je dostavljen izvan roka,mada na taj dan ročište na sudu nije niti održano bez ikakvog objašnjenja,to znači da sam i došao na rocište nikakva vajda, što zapravo sada činiti, što je obveza suda,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , amna1217 je napisao:

Dostava nije uspjela,pokusana u dva navrata,ali ne i na oglasnoj ploci suda,navodno zbog kratkoće vremena to jest zakazanog ročišta.

Ovo je sasvim u redu, jer ako sud nije imao vremena oglasiti pismeno na oglasnoj ploči do ročišta, tada je takav postupak ispravan. Pismeno se putem oglasne ploče smatra uručeno 8 dana od objave, pa ako nije bio vremena (9 dana o pribijanja na oglasnu ploču) do ročišta, tada je sud ispravno postupio.

prije 3 sati , amna1217 je napisao:

Dakle,odgovor je dostavljen izvan roka,mada na taj dan ročište na sudu nije niti održano bez ikakvog objašnjenja,to znači da sam i došao na rocište nikakva vajda, što zapravo sada činiti, što je obveza suda,

Odgovor Vam nije dostavljen, i to je razlog zašto ročište nije održano. Vjerujem da će biti zakazano novo, i sudac će si vjerojatno ostaviti više vremena od zakazivanja do samog ročišta, a sve kako bi ovaj put u slučaju potrebe stigao pismeno dostaviti i putem oglasne ploče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
prije 20 sati , kira je napisao:

Dakle,ako dostava nije uspjela,osobnom dostavom putem sudskog dostavljača, onda se poziv dostavlja putem e-oglasna ploča suda.

Ako se dostava ne uspije uručiti nakon što sud postupi po odredbama ZPP o pokušajima dostave, tada se dostava uručuje putem oglasne ploče suda. Dostava putem sudskog dostavljača nije obvezna, ali sud je može izabrati kao način dostave ukoliko smatra da je to osobito bitno, a ako stranka odbije ovakvu dostavu, iako je upozorena od sudskog dostavljača da će mu se dostaviti putem oglasne ploče suda, tada se ta dostava također stavlja na oglasnu ploču suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija