Jump to content

GDPR


happycow

Preporučene objave

Dragi forumaši,

Radim u tvrtci koja ima dosta fizičkih osoba u svojim projektima i za sve njih uz ugovor potpisujemo i Gdpr obrazac.

Imam ih spremne no nemam pojma što dalje moram činiti s njima.

Zakon je toliko zbunjujuć da mi ni knjigođa ne zna obasjniti.

Je li se. tablice šalju nekoj državnoj ustanovi ili se samo čuvaju interno?

Ako netko zna dobar link ili page gdje mogu naći te odgovore bila bi jako zahvalna...dakle što se s time dalje radi u praksi.

LP,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima, 

po GDPR-u možemo li mi kao tvrtka raditi sljedeće:

želimo prezentirati naše proizvode putem maila drugim tvrtkama kao potencijalnim klijentima. Oglašavanje bi bilo transparentno, ništa skriveno.

Mailove bismo slali na adrese koje su dostupne na njihovim web stranicama, najčešće su to općeniti mailovi tvrtke, kao npr. info@imetvrtke,hr, ali mogu se naći i mailovi s osobnim imenom i prezimenom (što nama, ustvari, bolje odgovora jer mislim da bi time naši proizvodi bili prije primijećeni), npr. ime@imetvrke.hr. 

Prvi mail bi bilo pismo namjere. Nakon par tjedana bi poslali novi mail s našim proizvodima, ako ih nismo prvim mailom zainteresirali. Krši li to GDPR, krši li se ako nije u mailu navedeno osobno ime?  koliko možemo slati ako nam ništa ne odgovore, odnosno ne daju nekakvu potvrdu da ih zanima naš proizvod? 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GDPR se odnosi samo na fizičke osobe, na zaštitu osobnih podataka pojedinaca, a izričito je navedeno na početku Opće uredbe da se ona ne odnosi na zaštitu pravnih osoba koje su ustanovljene kao poduzetnici, uključujući ime i oblik pravne osobe i kontaktne podatke pravne osobe. Po mom mišljenju, javno objavljeni kontaktni podaci odgovorne osobe unutar pravne osobe su također obuhvaćeni ovom iznimkom, tako da za Vas, po mom mišljenju, nema nikakve bojazni po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija