Jump to content

UMIROVLJENA DVO , STA SLJEDI ILI NE SLIJEDI NOVIM ZAKONOM


mika05

Preporučene objave

2007 godina castan otpust iz DVO s pravom na invalidsku mirovinu

iste godine umirovljen, narednik DVO - zbog bolesti koja je zadobivena u obrani suvereniteta RH, 50%vojno 50%civilno

PTSP

Odbijen za priznavanje statusa HRVI prosao rok!

2010 godine dobivam rješenje Opča nesposobnost za rad, ali nemam status HRVI pa zadržavam povoljniju mirovinu - profesionalna nesposobnost za rad! posto nemam HRVI opča bi mi bila manja

zadržavam povoljniju 3050kn

Kakva prava sada imam?

Novim zakonom sam BRANITELJ - DRAGOVOLJAC

Predao sam zahtjev za priznavanje HRVI

u Tvrtkovoj su rekli vještaci da je njihovo mišljenje 30% HRVI

Šest mjeseci čekam nema rješenja od drugostupanjeske komisije!

U Mirovinskom sam pitao za status Dragovoljca, rekli su da ne mjenja ništa ne mjenja mirovinu, ne postoji nikakvi Dragovoljački dodatak!

Sta sad očekivati? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, mika05 je napisao:

2007 godina castan otpust iz DVO s pravom na invalidsku mirovinu

iste godine umirovljen, narednik DVO - zbog bolesti koja je zadobivena u obrani suvereniteta RH, 50%vojno 50%civilno

PTSP

Odbijen za priznavanje statusa HRVI prosao rok!

2010 godine dobivam rješenje Opča nesposobnost za rad, ali nemam status HRVI pa zadržavam povoljniju mirovinu - profesionalna nesposobnost za rad! posto nemam HRVI opča bi mi bila manja

zadržavam povoljniju 3050kn

Kakva prava sada imam?

Novim zakonom sam BRANITELJ - DRAGOVOLJAC

Predao sam zahtjev za priznavanje HRVI

u Tvrtkovoj su rekli vještaci da je njihovo mišljenje 30% HRVI

Šest mjeseci čekam nema rješenja od drugostupanjeske komisije!

U Mirovinskom sam pitao za status Dragovoljca, rekli su da ne mjenja ništa ne mjenja mirovinu, ne postoji nikakvi Dragovoljački dodatak!

Sta sad očekivati? 

 

Kada dobiješ status hrvi, 2. stupanjsko ( mora biti minimum 2O %) . Pošalji preporučeno poštom sa povratnicom,  u nadležni HZMO a poradi novog izračuna i obračuna mirovine u koji će biti uvršten isti status hrvi.

I čekaj novo rješenje o mirovini, svakako povoljnije nego ovo do sada.

Sretno !

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mika05 je napisao:

2007 godina castan otpust iz DVO s pravom na invalidsku mirovinu

iste godine umirovljen, narednik DVO - zbog bolesti koja je zadobivena u obrani suvereniteta RH, 50%vojno 50%civilno

PTSP

Odbijen za priznavanje statusa HRVI prosao rok!

2010 godine dobivam rješenje Opča nesposobnost za rad, ali nemam status HRVI pa zadržavam povoljniju mirovinu - profesionalna nesposobnost za rad! posto nemam HRVI opča bi mi bila manja

zadržavam povoljniju 3050kn

Kakva prava sada imam?

Novim zakonom sam BRANITELJ - DRAGOVOLJAC

Predao sam zahtjev za priznavanje HRVI

u Tvrtkovoj su rekli vještaci da je njihovo mišljenje 30% HRVI

Šest mjeseci čekam nema rješenja od drugostupanjeske komisije!

U Mirovinskom sam pitao za status Dragovoljca, rekli su da ne mjenja ništa ne mjenja mirovinu, ne postoji nikakvi Dragovoljački dodatak!

Sta sad očekivati? 

 

Poštovani mika vidim da ste već u mirovini prof.nesposobnost za rad prema zakonu o braniteljima bez statusa HRVI s obzirom da imate omjer 50% rat 50% mir. Moje skromno mišljenje je ali neka me prof ili maličovjek isprave za vas bi bila povoljnija opća nesposobnost za rad i to otprilike veća za 20 % na tadašnji obračun. Ako sad dobijete HRVI i idete na novi obračun po mom mišljenju možete imati i manju mirovinu ako vam smanje omjer rat, mir i izgubite skoro 10 godina pridodanog staža jer ste išli u mirovinu a mlađi ste od 60 godina. Uglavnom mislim da se vama ne bi ništa drastično mijenjalo osim ako bi imali opću nesposobnost za rad u mirnodobskom dijelu (koeficijent 1 a prof. nesposobnost koef. 0.8 ) po meni bi vam to bila povoljnija mirovina.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija