Jump to content

otplata kredita


emka

Preporučene objave

Poštovani,

Banka odobrila hipotekarni kredit (procjeni nekretninu 30 % manje vrijednosti nego zaista vrijedi)

vi imate kao garanciju i sudužnika . Korisnik kredita ostane bez posla nije u mogućnosti otplaćivati kredit a

sudužnik ima također minimalna primanja. U slučaju pronalaska honorarnog posla da li je bolje otvoriti račun

u drugoj banci i imati koliko toliko za život i prepustiti stariju kućicu banci ili vam mogu sjesti i na račun u drugoj banci ?'

Hvala na savjetu. Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu ovršiti bilo koji račun, nema razlike zbog toga koja je banka u pitanju. Starija kućica se ne prepušta samo tako, treba ju moći u ovršnom postupku prodati. To što je netko upisan kao založni vjerovnik na nekretnini, ne znači da je i vlasnik te nekretnine, već istu sud treba prodati u ovršnom postupku, a iz prodajne cijene ovaj založni vjerovnik se ima pravo namiriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok radim imam zaštićeni račun, da li je to potrebno ukoliko plaća ne prelazi tri tisuće ili se svejedno mora otvoriti? Kako imam uvjete za odlazak i u penziju da li treba također imati zaštićeni račun jer i ovako iznos penzije neće prelaziti dvije tisuće. Što ukoliko se banka nikako ne može namiriti može li mi ovršiti drugu nekretninu ili ne. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma zapravo sam mislila ukoliko postoji nekretnina (kuća )koju mogu prodati dražbom ili što već, i na njoj je hipoteka,

da li mi mogu ovršiti stan na kojem npr. nema hipoteke. ?? Auto je na supruga npr. stvari i slično ..... znači da li mogu

dirati drugu nekretninu a da nisu izvršili dražbu i slično... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, emka je napisao:

mislila sam da se može ovršiti samo nekretnina na kojoj je hipoteka, u čemu je onda poanta stavljanja hipoteke na dotičnu nekretninu ?

Poanta je u tome da je svrha ovršnog postupka da se prisilnim putem namiri ovrhovoditelj. Ovrhovoditelj ima na nekretnini upisan teret kao mjeru osiguranja za svoju tražbinu, ali to nipošto ne znači da se mora namiriti samo iz vrijednosti te nekretnine. Ima pravo tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe, te se naplatiti iz bilo koje imovine ovršenik. Ovršenik za dug odgovara svom svojom imovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija