Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

emka

otplata kredita

Preporučene objave

Poštovani,

Banka odobrila hipotekarni kredit (procjeni nekretninu 30 % manje vrijednosti nego zaista vrijedi)

vi imate kao garanciju i sudužnika . Korisnik kredita ostane bez posla nije u mogućnosti otplaćivati kredit a

sudužnik ima također minimalna primanja. U slučaju pronalaska honorarnog posla da li je bolje otvoriti račun

u drugoj banci i imati koliko toliko za život i prepustiti stariju kućicu banci ili vam mogu sjesti i na račun u drugoj banci ?'

Hvala na savjetu. Pozdrav

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mogu ovršiti bilo koji račun, nema razlike zbog toga koja je banka u pitanju. Starija kućica se ne prepušta samo tako, treba ju moći u ovršnom postupku prodati. To što je netko upisan kao založni vjerovnik na nekretnini, ne znači da je i vlasnik te nekretnine, već istu sud treba prodati u ovršnom postupku, a iz prodajne cijene ovaj založni vjerovnik se ima pravo namiriti.

Podijeli ovu objavu

Da razumijem, bilo koji račun, ali ukoliko je to zaista minimalac od 3.000 da li ga treba staviti pod

zaštićeni račun ili svejedno mogu skidati rate. Koliko zakon propisuje da je potrebno za život ???. Hvala.

Podijeli ovu objavu

Dok radim imam zaštićeni račun, da li je to potrebno ukoliko plaća ne prelazi tri tisuće ili se svejedno mora otvoriti? Kako imam uvjete za odlazak i u penziju da li treba također imati zaštićeni račun jer i ovako iznos penzije neće prelaziti dvije tisuće. Što ukoliko se banka nikako ne može namiriti može li mi ovršiti drugu nekretninu ili ne. Hvala

Podijeli ovu objavu

Ako ne želite ostati bez cijelog primanja (plaće/mirovine)onda morate otvoriti zaštićeni račun. Ukoliko se ne mogu namiriti preko računa ili plaće mogu predložiti ovrhu na drugom predmetu ovrhe, npr. pokretnine, auto, nekretnine Itd.

Podijeli ovu objavu

Ma zapravo sam mislila ukoliko postoji nekretnina (kuća )koju mogu prodati dražbom ili što već, i na njoj je hipoteka,

da li mi mogu ovršiti stan na kojem npr. nema hipoteke. ?? Auto je na supruga npr. stvari i slično ..... znači da li mogu

dirati drugu nekretninu a da nisu izvršili dražbu i slično... Hvala

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, emka je napisao:

dirati drugu nekretninu a da nisu izvršili dražbu i slično... 

Mogu (iako nije često), jer oni biraju predmet ovrhe u kojemu će se prisilno naplatiti.

Podijeli ovu objavu

Zahvaljujem na odgovoru. Naime mislila sam da se može ovršiti samo nekretnina na kojoj je hipoteka, u čemu je onda

poanta stavljanja hipoteke na dotičnu nekretninu ?

Podijeli ovu objavu

Prije 27 minuta, emka je napisao:

mislila sam da se može ovršiti samo nekretnina na kojoj je hipoteka, u čemu je onda poanta stavljanja hipoteke na dotičnu nekretninu ?

Poanta je u tome da je svrha ovršnog postupka da se prisilnim putem namiri ovrhovoditelj. Ovrhovoditelj ima na nekretnini upisan teret kao mjeru osiguranja za svoju tražbinu, ali to nipošto ne znači da se mora namiriti samo iz vrijednosti te nekretnine. Ima pravo tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe, te se naplatiti iz bilo koje imovine ovršenik. Ovršenik za dug odgovara svom svojom imovinom.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad