Jump to content

Kuća pod istim krovom dvije čestice


ninapepe33

Preporučene objave

Pozdrav

Ne znam od kud krenuti? Uglavnom ovako: dvije  sestre žive na dvije čestice, ali pod istim krovom i u istom dvorištu.Jedna sestra odluči da više ne želi živjeti tu i da odlazi u drugi grad i ostavlja svojoj sestri (ali bez ikakvih ovjera dokumenata ičega samo usmmeno pred svjedocim)svoj dio kuće.I kad je sestra uredila kuću izvana i unutra sestra kaže nedam ti niśta nek ta kuća propada a ona i dalje živi u drugom gradu .I sad dolazi dio koji mene zanima ta sestra koja živi u drugom gradu preuzima ju socijalna ,sin i kćer su joj umrli.Unuka se ne želi brinuti o njoj .A s obzirom da ima dvije kuće i dvije mirovine.Zanima me koliko socijalna može plijeniti s obzirom da su je smjestili u dom i da li se može dogovorit sa socijalnom da se otkupi taj dio kuce (ili s kim već).Koje su procedure?Svima hvala na odgovorima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spominjete dvije mirovine pa je vrlo izvjesno da nije korisnica naknade da bi postojala zabilježba CZSS na nekretnini, no svejedno ću upitati, postoji li ikakova zabilježba od strane CZSS/RH?

Ukoliko ne postoji zabilježba, sestra sa svojim dijelom može raspolagati kako hoće, osim u slučaju da joj je oduzeta poslovna sposobnost i dodjeljen skrbnik. U tome slučaju bi se mogli obratiti istom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ninapepe33 je napisao:

Zanima me još nešto ako unuka naslijedi kuće (jer su sin i kćer umrli)i odluči prodati ovu kuću da li joj mi moramo dati suglasnost zato što smo pod istim krovom i u istom dvorištu ili može prodati bez obzira na to?Mi bi to najradije otkupili nekako da imamo mir

Svatko raspolaže svojim dijelom i ne treba mu ničija suglasnost za prodaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija