Jump to content

Istovremeno koristenje godisnjeg odmora na zamjeni


Mihidoma

Preporučene objave

Zaposlena sam u skoli na odredno vrijeme kao zamjena za porodiljni dopust. U meduvremenu sam i ja otisla na porodiljni dopust koji mi uskoro istice. Osoba koju mjenjam je zatrazila godisnji odmor prilikom cega ce prekinuti roditeljski dopust,koristiti mjesec dana GO i nakon tog se vratiti na preostali dio roditeljskog dopusta. Obzirom da i ja imam pravo na GO (i od prosle godine i od ove godine) zanima me smijem li koristiti GO u isto vrijeme kad i osoba koju mjenjam? Kako u skoli ne mozemo koristiti GO bilo kada,vec samo u vrijeme skolskih praznika,jedino mi preostaje koristiti ga bas u to vrijeme kada ce i ta osoba koristiti. Htjela sam ga iskoristiti jer mi roditeljski dopust istice pred pocetak skolske godine i ne cu se kasnije moci pozvati na GO jer ce trajati nastava te mi nece biti isti dozoljen koristiti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslije 01.07. MZO ne financira godišnje odmore zamjenama. Prevedeno, ako osoba koju mijenjate ide tada na godišnji, Vama prestaje ugovor jer se osoba praktički vratila na posao.

Imate pravo na isplatu neiskorištenog dijela god odmora ili Vam mogu dati par dana prije nego se druga osoba vrati, kako biste uzeli regres.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. U slucaju da idem na opciju isplate neiskoristenog godisnjeg odmora,jel ta naknada onda iznosi kao iznos moje place ili manje? Znaci ostalo mi je dosta godisnjeg,puni novi godisnji i skoro pa puni godisnji od prosle godine?

I jos jedno pitanje: ta osoba koja uzima godisnji,uzet ce ga na mjesec dana i ponovno se vraca na porodiljni jer jos ima dosta neiskoristenog porodiljnog. Tada ce opet biti potrebna zamjena. Dali ja u tom slucaju imam neku zakonsku prednost za ponovno vracanje obzirom da sam prva zamjena ili sam izjednacena s ovom drugom zamjenom u smislu ponovnog zaposljavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada je u iznosu kao da ste radili toliko dana koliko ima neiskorištenog odmora. Ukoliko Vam poslodavac odluči isplatiti neiskorišteni godišnji, imate pravo na stari i RAZMJERNI DIO godišnjeg odmora za ovu godinu, sukladno čl. 78. st. 2. ZOR.

Nemate nikakvu prednost, ponovno ide čitava procedura, no uobičajeno je da stara zamjena nastavlja radi djece.

Samo da pitam, kako Vam je sročen ugovor, "do povratka xxx s rodiljnog/roditeljskog dopusta" ili do "povratka xxx na rad"? Vrlo bitno

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Mihidoma je napisao:

U slucaju da idem na opciju isplate neiskoristenog godisnjeg odmora,jel ta naknada onda iznosi kao iznos moje place ili manje?

Naknada za neiskorišteni godišnji odmor jednaka je naknadi plaće za korištenje godišnjeg odmora, a njena visina određuje se razmjerno broju dana neiskorištenog godišnjeg odmora. U vrijeme korištenja godišnjeg odmora imate pravo na naknadu plaće i to najmanje u visini prosječne mjesečne plaće isplaćene u prethodna tri mjeseca. Ako niste radili ta tri mjeseca prije odlaska na godišnji odmor (npr. bili ste na bolovanju), prosjek se računa za tri mjeseca u kojima ste primali cjelovitu plaću.

Prije 6 minuta, Mihidoma je napisao:

Dali ja u tom slucaju imam neku zakonsku prednost za ponovno vracanje obzirom da sam prva zamjena ili sam izjednacena s ovom drugom zamjenom u smislu ponovnog zaposljavanja?

Posve ste ravnopravni kandidati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gala385 je napisao:

Samo da pitam, kako Vam je sročen ugovor, "do povratka xxx s rodiljnog/roditeljskog dopusta" ili do "povratka xxx na rad"? Vrlo bitno

U ugovoru stoji do povratka xx s rodiljnog dopusta! To bi onda znacilo isto ovo sto ste napisali ili nesto drugo?

I jos imam jedno pitanje vezano za ovu situaciju. dali bi mogla napraviti slijedece: prekinuti roditeljski,uzeti GO na cca 15 dana,biti na godisnjem dok ne pocne godisnji odmor osobi koji ja mjenjam,i onda dan prije njezinog godisnjeg odmora aktivirala opet roditeljski koliko mi je ostalo iskoristiti? Jer kad toj osobi pocne GO meni prestaje ugovor o radu. Mogu li ja zakonski napraviti ovako kako sam napisala da dan-dva prije njezinog GO odem na tih mjesec dana roditeljskog koji mi je ostao? U tom slucaju skola mi mora dati suglasnost koju sam duzna odnijeti na HZZO da su suglasnosti da mogu nastaviti s roditeljskim a skola ce tada znati da meni istice ugovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija