Jump to content
Sign in to follow this  
Anastazija1008

Susjed izgradio nadstrešnicu pod mojim prozorom

Preporučene objave

Pozdrav. Molim savjet. Susjed je 20cm ispod mog prozora sagradio nadstrešnicu 20m2 visine 2,40m od metalne konstrukcije i krov od panela koji blješti i isijava 100 stupnjeva kada je sunčano i to ravno u našu kuhinju i blagavaonicu. Nadstrešnica je gotovo ravna, a ne zakošena prema dolje kako bi trebalo biti pa mi ispod prozora imamo ruzno i mučno čudovište od 20 m2. Susjed je u prizemlju, a mi na 1 katu. Nije dobio našu suglasnost za istu. Prema dokumentu o etažiranju piše da okućnica pripada svakom stanu u jednakim dijelivima. No investitor je u kupoprodajnom ugovoru napisao da okućnica pripada prizemnom stanu na korištenje. Međuvlasnički ugovor nije napravljen. Postoji li pravni akt ili zakon o takvim građevinama kojim ga se može natjerati da nadstrešnicu spusti, zakosi i promijeni krov u nešto "ljudski" ili pak da sve ukloni? 

no_photo.png

Uređeno od Anastazija1008

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio aden
      Dajem u najam poslovni prostor za frizerski salon.Najmoprimac želi postaviti novni laminat,vrata i izlog (plastična stolarija)na njegov zahtijev.Zanima kako rasporediti trosak renoviranja obzirom da će najam biti na duži rok.Pozdrav.
    • objavio Renovator
      Imam stambeno poslovnu gradu izgradjenu van građevinske zone na temelju određene kvadrature zemljista. Posjedujem uporabnu objekt je legalan. Sad me zanima jel postoji nacin da se komplet zgradu pretvori u stambeno s obzirom da poslovni dio zgrade je neiskoristen radi neisplativog poslovanja u našoj drzavi. Zivim u podneblju gdje  funkcjonira turizam pa bi htio prenanjeniti objekt kucu za odmor .
    • objavio aden
      Rođen sam 21.09.1954.U radnom odnosu sam neprekidno od 22.07.1975. godine.Imam mogućnost ići u starosnu mirovinu za dugotrajne osiguranike(tzv. Mrsićeva mirovina).a 2019. mogu ići u starosnu mirovinu.Imam pitanja:koja mi je opcija povoljnija(radim u HŽ-u) i kojim datumom treba ići u starosnu mirovinu za dugotrajne osigurane,a kojim datumom i starosnu mirovinu.Napominjem da su mi primanja podjednaka za 2017.i 2018.g. Molim odgovor. ZLATKO HENN        
  • Online korisnici