Jump to content
Lavinia

Brisanje iz kaznene evidencije

Preporučene objave

Poštovani!

U studenom 2016. osuđena sam na tri godine uvjetno zbog prijetnje i nametljivog ponašanja.To mi je prvo kazneno djelo.Pročitala sam da treba proći sedam godina od trenutka provjeravanja da dođe do brisanja iz kaznene evidencije.U vrijeme kad sam počinila navedena kaznena djela bolovala sam od teške depresije,a oštećena osoba bila je prema meni neugodna i to me je pogodilo.Nakon terapije,puno se bolje osjećam i neprimjereno ponašanje drugih ljudi prema meni više ne doživljavam tragično.Nikad nisam predstavljala opasnost za okolinu što imam i dokumentirano.Želim mnogo toga promijeniti u svom životu pa me zanima što mogu učiniti da me se izbriše iz kaznene evidencije(posebno ako ću trebati čekati sedam godina,ukoliko sam dobro shvatila).

Lijep pozdrav!

Uređeno od Lavinia

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru G-man.

Jesam li dobro shvatila da treba proći 7 godina za brisanje?

Ukoliko se dobije pomilovanje predsjednice, da li se negdje objave imena osoba koje su pomilovane?

Možda se kontaktira poslodavac?

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Lavinia je napisao:

Jesam li dobro shvatila da treba proći 7 godina za brisanje?

Sukladno čl. 19. st. 4. t. 5. Zakona, u vašem slučaju rehabilitacija će nastupiti protekom 3 godine od isteka roka provjeravanja (koji opet iznosi 3 godine, ako sam vas dobro shvatio i teče od pravomoćnosti presude). Znači, sve skupa u vašem slučaju 6 godina računjaući od pravomoćnosti presude.

prije 2 sati , Lavinia je napisao:

Ukoliko se dobije pomilovanje predsjednice, da li se negdje objave imena osoba koje su pomilovane?

Sukladno čl. 12. st. 3. Zakona o pomilovanju, odluka o pomilovanju Predsjednice RH objavljuje se u službenom glasilu RH (u Narodnim novinama).

Podijeli ovu objavu

Što u pravilu nitko ne primjeti, osim ako ste po nečemu zanimljivi. Mislim na objavu u NN. Međutim, vaša situacija je j sad OK, pogtovo ako nećete činiti kaznena djela. Nitko vas neće za to pitat, osim ako ćete tražit posao u državnoj službi. (čak ni u javnoj službi vas neće pitati). Kad se obrišete iz evidencije, možete na posao i u državnu, osim, vjerojatno na one gdje se traži sigurnosna provjera. Takvi su rijetki, a i sumnjam da vas zanimaju! 

Podijeli ovu objavu

Vremensko razdoblje koje je nužno da prođe kako bi nastupila rehabilitacija kreće od dana pravomoćne presude ili po završetku izdržane kazne?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show