Jump to content

Verbalno vrijedjanje, kleveta


clansman

Preporučene objave

Postovani forumasi...

Puno sam citao vase teme i savjete, ali nazalost jucerasnji dogadjaj je kulminirao do te mjere da sam se odlucio registrirati i pokrenuti temu, da malo vidim misljenja drugih osoba, pa na kraju krajeva postupim najpametnije nakon svega toga.

Naime kako je cesto situacija na selu i mi smo okrivljeni za krsenje medje, s doticnom gospodjom naime vec 10tak godina imamo probleme jer joj zadiremo u posjed.

to je mozda tocno, ali ja vjerujem da nije, predlozeno joj je vise puta da nas prijavi, da pozove mjernika, ali ne zeli, samo zeli napadati. Tako je bilo i jucer, sada taj problem s medjom mozemo staviti po strani i fokusirati se na njene uvrede i lazi kojih je izgovorila nekoliko.

Uvrijedila mi je pokojne, djeda i oca (relativno nedavno preminuli oba) nazvavsi ih lopovima kojima su usta puna zemlje jer su njoj otudjivali posjed. Majku mi je nazvala ku*vom te mene neodgojenim jer me nije imao tko odgojiti. Rekla je da moja zena hoda po njenom posjedu iako ova to nikad nije ucinila. Mozda najjaci biser koji je jucer izjavila je taj da sam ja ‘svima’ lagao da sam na putovanju, a u biti sam bio u zatvoru.

kad se to tako napise to zvuci kao neka sala, ali meni je to zaista bilo mucno slusati i sad mi je grozno, uvrijedjen i povrijedjen sam jako, a u biti ne znam kako da si pomognem. Naravno da ni moji pokojni nisu bili lopovi, majka je upravo otisla u mirovinu, radila je vrlo humanitaran posao, ja nikad nisam imao nikakav prekrsaj ni kaznu u zivotu, osim pokojeg prometnog prekrsaja.

ta rasprava je naravno na momente bila glasna, opsovao sam na kraju i ja nju, ali sve u svemu prilicno smireno sam to podnio. Supruga je bila malo dalje u vrtu, cula je nesto ali ne sve iako sam rekao ovoj da ju mozemo pozvati kad je rekla da ova hoda po njenom posjedu.

Moram naglasiti da iako sam visoko obrazovan nisam lijecnik pa ne mogu davati dijagnoze, ali mislim da je rijec o tesko poremecenoj osobi. Sa suprugom se svadja cesto, djeca navrate rijetko, vrlo cesto zna stajati na tom svom vrtu i po 10tak i vise minuta gledati u nas i uopce se ne micati. Znala je obradjivati vrt u toplessu, sto je abnormalno odvratan prizor, al nije za osudu, al mozda nesto govori o njoj.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radilo razgovoru kojem su bili prisutni samo vas dvoje, onda se ovdje može govoriti o uvredi (jer za klevetu i teško sramoćenje morate imati bar 3 ljudi).

Ali, ja bih vam sugerirao oprez sa podizanjem privatne tužbe, pogotovo ako nemate nikakav dokaz doli svoje riječi, jer ukoliko susjeda doista živi isključivo da bi napakostila drugima, tko kaže da ona ne bi vama uzvratila istom mjerom? Ili još i gore - prijavila vas da joj prijetite smrću? Takve stvari kod nestabilnih ljudi vrlo brzo znaju eskalirati.

Znam da je meni lako reći, ali najbolji recept je ignoriranje i indiferentnost. Takvi ljudi se hrane reakcijama svojih žrtava, kad to izostane, najgora im je kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otprilike slican savjet sam dobio s vise strana...

suzdrat cemo se ovaj put, slijedeci put cemo ju pokusati snimiti, pa mozda to bude nesto znacilo.

mada i ovaj put je moja supruga bila relativno blizu i cula je glasnije momente ‘razgovora’ al sumnjam svejedno da cu nesto pravno poduzimati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija