Jump to content

Pisanje prituzbe za alimentaciju


KrissAngel0702

Preporučene objave

Dobro vecer,imam jedno pitanje..

Ovako imala sam sud i sud je donio odluku da ce mi otac djeteta isplacivati alimentaciju na ruke uz potvrdu... Što je meni smiješno jer do sada nista nije dao za dijete (2 godine) pa sad zelim napisati prituzbu da zelim alimentaciju na racun...Moze li mi tko  pomoći kako da je napišem? Hvala unaprijed!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto, kako navodite, nije plaćao uzdržavanje za dijete dvije godine možete ga ovršiti i to, temeljem Ovršne isprave (odluke), izravnom naplatom u FINI ili pokrenuti Ovršni postupak temeljem Ovršne isprave (sudske odluke o plaćanju uzdržavanja)

Također, možete od suda zatražiti promjene odluku na način da buduće obroke uplaćuje na Vaš račun ili da mu se, putem FINE, ustežu budući obroci, što će sud i odrediti ako protiv njega pokrenete Ovršni postupak..

Sretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Željac047 je napisao:

Pošto, kako navodite, nije plaćao uzdržavanje za dijete dvije godine možete ga ovršiti i to, temeljem Ovršne isprave (odluke), izravnom naplatom u FINI ili pokrenuti Ovršni postupak temeljem Ovršne isprave (sudske odluke o plaćanju uzdržavanja)

Također, možete od suda zatražiti promjene odluku na način da buduće obroke uplaćuje na Vaš račun ili da mu se, putem FINE, ustežu budući obroci, što će sud i odrediti ako protiv njega pokrenete Ovršni postupak..

Sretno Vam..!

znaci,moram napisati svojim rijecima da ne zelim alimentaciju na ruke nego na racun.,ali ne znam kako da započnem, npr: Poštovani,na temelju riješenja pisem ovu prituzbu zbog stavke 5 u kojoj se trazi otac taj taj da mi alimentaciju uplacuje na racun (broj racuna) najkasnije do 20og u mjesecu za tekuci mjesec pocevsi od 1.sjwcnja 2018 godine..(itd itd) ne znam kako da srocim to

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što će biti sa zaostacima koji nisu plaćeni na ime uzdržavanja za protekli period.?

Najbolje Vam je pokrenuti Ovršni postupak temeljem ovršne isprave, te u istom tražiti da se zaostaci uzdržavanja naplate odjednom, a sljedeći obroci da se uplaćuju na Vaš račun i to najkasnije do 10.-og u mjesecu za tekući mjesec..

Iskreno, sugeriram Vam da zatražite pomoć odvjetnika, teško ćete to sami riješiti, ako nemate dostatnih sredstava za plaćanje odvjetnika, zatražite besplatnu sekundarnu pravnu pomoć..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Željac047 je napisao:

A što će biti sa zaostacima koji nisu plaćeni na ime uzdržavanja za protekli period.?

Najbolje Vam je pokrenuti Ovršni postupak temeljem ovršne isprave, te u istom tražiti da se zaostaci uzdržavanja naplate odjednom, a sljedeći obroci da se uplaćuju na Vaš račun i to najkasnije do 10.-og u mjesecu za tekući mjesec..

Iskreno, sugeriram Vam da zatražite pomoć odvjetnika, teško ćete to sami riješiti, ako nemate dostatnih sredstava za plaćanje odvjetnika, zatražite besplatnu sekundarnu pravnu pomoć..

Ok,hvala Vam puno na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija