Jump to content

Ovrha i traženje povrata sredstava


Mima77

Preporučene objave

Poštovani, danas sam u fini saznala da i inozemni dječji doplatak je zaštićen. Situacija je takva da je meni ovršen jedan dječji doplatak zbog ne otvaranja zaštićenog računa. U banci nemaju volje za traženje povrata kao druga država je uplatila i to, e sad da li ja mogu od onih koji su me ovršili tražiti povrat i na koji način, hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravili ste propust, jer niste na vrijeme otvorili zaštićeni račun. Sada bi trebalo pokušati kontaktirati ovrhovoditelja i argumentirano mu ukazati da je namiren od sredstava koja su izuzeta od ovrhe, te da bi bilo poželjno da ih dobrovoljno vrati, a sve kako bi izbjegli potraživanja putem suda. Također, zanima me, kada su ta sredstva zaplijenjena, odnosno da li su uopće prenesena na račun ovrhovoditelja, jer mora proći rok od 60 dana od kada je Fina primila ovrhu na provedbu da bi zaplijenjena novčana sredstva prenijela na račun ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana svjesna sam propusta, ali uplata je puštena prije rješenja o d. d., a tek s rješenjem mogu zaštiti uplatu, tako mi je rečeno na šalteru. Uplata je išla 17.6. po izvodu, a 26.6. je uplaćeno na cornix. d.o.o. dio i dio na t-com. Tako stoji u izvodu. Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nije prošlo 60 dana ,znači novac još nije kod ovrhovoditelja nego na posebnom računu.

Ako nije, pravac fina, popuniti zahtjev za povrat ovršenih sredstava koji fina prosljeđuje banci

a koja bi trebala postupiti po tom zahtjevu budući da sada imate rješenje.

Ako je prošlo 60 dana onda postupite kao što kaže borbena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, wrritteer je napisao:

Ako nije, pravac fina, popuniti zahtjev za povrat ovršenih sredstava koji fina prosljeđuje banci

Bojim se da Fina neće htjeti postupiti, već da će ovršenika uputiti da putem suda traži svoja prava po čl. 210. Ovršnog zakona. Zato i je uputa da se prvo provjeri gdje se točno nalaze novčana sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Bojim se da Fina neće htjeti postupiti, već da će ovršenika uputiti da putem suda traži svoja prava po čl. 210. Ovršnog zakona. Zato i je uputa da se prvo provjeri gdje se točno nalaze novčana sredstva.

Ne vidim zašto ne bi postupili, čak imaju i poseban obrazac za takve slučajeve.

 

 

Postupanje sa sredstvima koja su zaplijenjena na računu ovršenika, a izuzeta su od ovrhe (nisu još prenesena na račun ovrhovoditelja)

U slučaju kada su primanja, naknade i iznosi koji su izuzeti od ovrhe i zaplijenjeni na računu ovršenika (nisu preneseni na račun ovrhovoditelja), ovršenik može Fini dostaviti pisani zahtjev kojim traži da Fina naloži banci prijenos navedenih primanja na poseban račun. Ako se radi o primanjima iz članka 173. Ovršnog zakona i primanjima iz članka 172. točke 11., 12. i 14. Ovršnog zakona na kojima je ovrha ograničena, ovršenik uz zahtjev treba dostaviti i Potvrdu uplatitelja o uplati i iznosu sredstava izuzetih od ovrhe, odnosno na kojima je ovrha ograničena sukladno odredbama Ovršnog zakona, odnosno Potvrdu uplatitelja o iznosu novčanih sredstava koja su izuzeta od ovrhe prema članku 172. točke 11., 12. i 14. Ovršnog zakona. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija