Jump to content

Dnevni odmor


nije bitno22

Preporučene objave

Pozdrav,

pokrenut ću jednu zanimljivu temu i nadam se pokrenuti raspravu. Radi se o pravu na dnevni odmor koji osim kod sezonskih radnika mora biti najmanje 12 sati u razmaku izmedu smjena. Moj je poslodavac kod kojeg radim vec 3 godine tu stavku (minimalno 12 sati izmedu smjena) uvrstio u ugovor o radu koji sam potpisao prilikom zaposljavanja. E sad, poslodavac se toga ne pridržava od samog početka i imam dokaze (rasporede s posla) kako unazad 3 godine barem jednom ili dvaput tjedno to ne bude ispoštovano, dakle vežem smjene, tipa jedan dan popodne pa drugi odmah ujutro gdje odmor traje manje od 12 sati, desilo se to sigurno preko 100 puta. Meni kao laiku to izgleda kao čista situacija na moju stranu, ali nisam glup da vjerujem kako ne postoji neka caka na koju se oni mogu izvuči. No opet, potpisali smo nešto čega se oni ne drže i što je protivno zakonu o radu. Isplati li se tuziti ili cu izgubiti vrijeme? Kakve su prakse oko toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija