Jump to content

sporazumni razvod braka


tina1984

Preporučene objave

Postovani

zanima me sljedeće:

- da li se zahtjev za sporazumni razvod braka mora podnjet sudu u mjestu gdje se brak sklopio ili se može predati u bilo kojem sudu u Hrvatskoj? (dijete i ja bi se preselili u drugu općinu za vrijeme trajanja brakorazvodne parnice)

- koji papiri mi trebaju da mogu sa djetetom preseliti u drugu općinu i prije rastave braka? suglasnost supružnika ili kakva potvrda od czss? znam samo da mi treba njegov potpis da se slaže da dijete prijavim na novoj adresi,tu potvrdu dobijem u kupu ili?

hvala na svakom odgovoru,nisam upoznata sa pravilima a nemam ni odvjetnika tako da ne znam koja je procedura. preselila bi kod svoje obitelji u drugi grad sa djetetom i pokrenula brakorazvodnu parnicu na sudu u tom gradu ako je moguće.

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, tina1984 je napisao:

Postovani

zanima me sljedeće:

- da li se zahtjev za sporazumni razvod braka mora podnjet sudu u mjestu gdje se brak sklopio ili se može predati u bilo kojem sudu u Hrvatskoj? (dijete i ja bi se preselili u drugu općinu za vrijeme trajanja brakorazvodne parnice)

- koji papiri mi trebaju da mogu sa djetetom preseliti u drugu općinu i prije rastave braka? suglasnost supružnika ili kakva potvrda od czss? znam samo da mi treba njegov potpis da se slaže da dijete prijavim na novoj adresi,tu potvrdu dobijem u kupu ili?

hvala na svakom odgovoru,nisam upoznata sa pravilima a nemam ni odvjetnika tako da ne znam koja je procedura. preselila bi kod svoje obitelji u drugi grad sa djetetom i pokrenula brakorazvodnu parnicu na sudu u tom gradu ako je moguće.

hvala

 

i još samo dodatak,da li je obavezan Czss ako po dogovoru i supruga i mene ne želimo proći kroz to mirenje?

suprug je rekao da se odriče prava na posjete 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imate zajedničku maloljetnu djecu? Jeste li zajednički sastavili plan zajedničke skrbi za tu djecu? (možete pred centrom, a ako se dogovorite, možete i bez njega, no on se ne može odreći održavanja osobnih odnosa s djecom i plaćanja alimentacije, a niti se Vi u ime djece toga ne možete odreći, niti mu to uskraćivati)

Zahtjev se podnosi sudu posljednjeg zajedničkog prebivališta bračnih drugova. Isto tako je i nadležni centar nadležan po istom mjestu.

Što se tiče prebivališta u drugom gradu, ako je bivši suprug suglasan, u MUP-u ćete moći promijeniti prebivalište djeteta. Mislim da bi on trebao ići s Vama radi promjene, no provjerite to u MUP-u jer svi rade drugačije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija