Jump to content

Odvjetnicka neprofesionalnost


fozyo

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Prvi puta u zivotu sam zatrebao odvjetnicke usluge i odmah naucio kojekakve zivotne lekcije...

Trebao sam odvjetnika koji ce ishodit naknadu nematerijalne stete prilikom prometne nesrece.

Najveci problem je sto sam naivno (gdje naivno granici sa bedastocom A klase) isao vjerovat odvjetniku na rijec.

U nekoliko navrata odvjetniku sam predao novce za potrebe cijelog procesa. Radi se o sumi cca 1000€.

Naravno, racun nije izdat niti jedan - navedena suma je isplacena u 5 navrata za kojekakve potrebe...

Odvjetniku sam dao punomoc no nikakav papir kao dokaz da on radi na tom slucaju ja nisam od njega dobio. Trazio sam ga isto u hrpetinu navrata, no kamuflazno lupetanje iz njegovih usta na extra fin nacin uvijek nade neku izliku...

Sad je na medicinskom pregledu, pa je u zurbi, pa je na nekoj parnici... Odvjetnik obecava da cemo se nac, da ce predat papire, da ovo, ono... Nikad iz toga nista - njegovo naklapanje traje vec pola godine (cijeli proces uskoro bude cca 2 godine, jos godinu dana do zastare).

Takoder, "odvjetnik" laze skoro pa profesionalno, problem je da ne moze pratit sve iznesene lazi pa se pogubi u njima. U 2 navrata je papire slao postom, kako on kaze - hitno i preporuceno. Naravno, nikad papiri stigli nisu...

U 2 navrata je bio u bolnici na pregledu, a on sjedi u odvjetnickom uredu - provjereno... (nebitno oko cijelog slucaja, naglasak je da laze cim pocne govorit)

 

E sad, osim medija, ja ne vidim kome drugome bi mogao ovo prosljedit. HOK ce ga zastitit, kako opce vjerovat pravnom sistemu u ovoj drzavi kada vlastiti odvjetnik (kojega osobnom poznajem cca 15 godina) me ide zeznit.

Da si netko ide reputaciju potkopavat za 1000€ fakat ne znam sa koje grane moras sici...

 

Imate li kakvu ideju kako ja mogu uvjetovat navedenog odvjetnika da on meni preda papire od procesa za koje je bio placen ??  (naravno, vecina si naplati troskove pri zavrsetku samog procesa - to sam kasnije saznao) 

Hvala vam, barem na citanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, fozyo je napisao:

Imate li kakvu ideju kako ja mogu uvjetovat navedenog odvjetnika da on meni preda papire od procesa za koje je bio placen ?? 

Ukoliko više nemate povjerenje u svog odvjetnika, odite do njegovog ureda i otkažite mu punomoć, te preuzmite svoj predmet od njega. Dopisom također obavijestite sud da je odvjetniku otkazana punomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija