Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Grabarić Imbra

Propisani obrazac - uvjet za pokretanje postupka?

Preporučene objave

Je li upravno tijelo dužno postupiti po zahtjevu stranke ako zahtjev nije podnesen na propisanom obrascu nego na nekom koji je prestao važiti ili je podnesen u slobodnoj formi?

Specijalnim zakonom je propisano da se zahtjev podnosi na baš konkretnom zahtjevu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Iako ZOUP glede podnesaka (u koje spada i zahtjev) traži samo da budu razumljivi i da sadrže sve što je potrebno da se po njima može postupiti, ako poseban zakon propisuje specifičnu formu u vidu obrasca, onda bi to trebalo poštovati, no ne bez davanja stranci mogućnosti da se uskladi sa zakonom.

Smatram da bi, u najgorem slučaju, nadležno javnopravno tijelo vratilo zahtjev podnositelju i odredilo mu rok u kojem ga treba uskladiti sa zakonskim propozicijama.

Podijeli ovu objavu

Tako i ja mislim. Međutim, ne znam kako bi bilo ispravno postupiti ako bi se nakon poziva stranke da ispravi zahtjev (dostavi ga na propisanom obrascu) ona na taj poziv oglušila.

Vjerojatno da bi se u takvom slučaju trebalo zahtjev odbaciti (jer se već zauzelo stav o nužnosti podnošenja zahtjeva na propisanom obrascu).

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Grabarić Imbra je napisao:

Tako i ja mislim. Međutim, ne znam kako bi bilo ispravno postupiti ako bi se nakon poziva stranke da ispravi zahtjev (dostavi ga na propisanom obrascu) ona na taj poziv oglušila.

Vjerojatno da bi se u takvom slučaju trebalo zahtjev odbaciti (jer se već zauzelo stav o nužnosti podnošenja zahtjeva na propisanom obrascu).

Slažem se.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad