Jump to content
Ninakonalina

Razmjerni dio godišnjeg odmora

Preporučene objave

Poštovani, zaposlena sam u Osnovnoj školi 2,5 mjeseca te imam ugovor na neodređeno. S obzirom da za isplatu regresa moram koristiti makar jedan dan godišnjeg odmora, zanima me imam li pravo na razmjerni dio godisnjeg? U skoli mi je receno da se razmjerni dio ne moze koristiti vec eventualno isplatiti djelatnicima kojima ističe ugovor na određeno. Unaprijed hvala na odgovoru. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Ninakonalina je napisao:

Poštovani, zaposlena sam u Osnovnoj školi 2,5 mjeseca te imam ugovor na neodređeno. S obzirom da za isplatu regresa moram koristiti makar jedan dan godišnjeg odmora, zanima me imam li pravo na razmjerni dio godisnjeg? U skoli mi je receno da se razmjerni dio ne moze koristiti vec eventualno isplatiti djelatnicima kojima ističe ugovor na određeno. Unaprijed hvala na odgovoru. 

Zakonski, imate pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora ukoliko Vam poslodavac misli isti omogućiti kad i drugima. Ukoliko ste zaposleni na neodređeno i predmnijeva se da ćete raditi cijelu godinu, školu ništa ne sprječava da Vam omogući korištenje punog godišnjeg odmora preko ljeta. I škola ima manje problema kasnije.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad