Jump to content
rozaly13

Razmjerni GO ,doprinosi i porez i prirez

Preporučene objave

Dobila sam privremeno porezno rješenje po kojem imam za uplatiti razliku.Provjerila sam IP karticu i ustanovila da mi iznos koji mi je uplaćen nakon što sam dala otkaz,a u ime neiskorištenog GO,nije prikazan na kartici.Iznos za neiskorišteni GO sam dobila nakon što sam se pozvala na član 82. zakona o radu, jer su mi prvo rekli da na isti nemam pravo budući da sam ja dala otkaz. Zatražila sam potvrdu o uplati doprinosa i poreza i prireza na taj iznos i dobila odgovor da je sve regularno uplaćeno i da potvrdu o tome mogu dobiti jedino ako to zatraži službena osoba službenim zahtjevom. Može savjet :D Da li da zatražim ispravnu IP karticu ili da odem na poreznu i zamolim njih da pošalju službeni dopis ? Hvala unaprijed :D

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju IP kartica nije dovoljna, poslodavac mora ispraviti JOPPD obrazac da bi bila moguća obnova postupka. Da ne gubite vrijeme, pođite u nadležnu ispostavu Porezne uprave i iznesite o čemu se radi, a možete im pokazati i ispis sa tekućeg računa gdje je vidljiv uplaćeni iznos kojeg nema u IP/JOPPD obrascu. Oni bi trebali pozvati poslodavca da ispravi obrasce i korigira uplate, nakon čega se može izvršiti zamjena rješenja po službenoj dužnosti ili obnova postupka, kako god im je draže. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad