Jump to content
dejpi

Prekraajni nalog i zabrana upravljanja vozilom zbog posjedovanja marihuane

Preporučene objave

Pozdrav, ne znam da li postoji ovakva tema vec, ali nisam ju mogao naci, a moja je malo specificna uz to. Naime, imam bratica koji je drzavljanin R. Srbije iz Novog Sada. Prilikom prelaska granice u 5. mjesecu ove godine su mu pretresom vozila na granici pronasli 1,7g marihuane u autu. Dobio je prekrsajni nalog od 5000kn za koji su mu sami policajci rekli da prakticki ne mora platiti s obzirom da RH ne salje kazne u RS. Rekli su mi nesto u stilu ma to plati kad hoces mozes i za 5 godina. I uz to dobio je 12 mjeseci zabrane koristenja inozemne vozacke dozvole u RH. E sad njega zanima sljedece, da li on moze imati problema prilikom prelaska granice ako stvarno ne plati neko vrijeme tu kazu posto je dosta velika i drugo da li s obzirom da je proslo puno vise od 8 dana od urucenja prekrsajnog naloga moze pisati zalbu/molbu da mu ukinu/smanje zabranu upravljanja vozilom.  Unaprijed se zahvaljujem svima i svi savjeti su dobrodosli! 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da, nazalost odbio je testiranje. A kolike su mogucnosti da ce mu zabraniti ulazak u HR prilikom prelaska granice? I da li postoji neka “caka” s obzirom da ima i Hrvatske i Srpske dokumente? 

Podijeli ovu objavu

Hrvatski je državljanin, neće mu zabraniti ulaz, ali nema neke cake. Nije se žalio i kazna je postala pravomoćna, vjerojatno mu je i mjera već upisana.

Podijeli ovu objavu

Uredu hvala vam svima. Btw jos samo jedno pitanje, kako sam vidio novu temu gore, od kada on ne smije upravljati vozilom s obzirom da mu vozacka nije fizicki oduzeta, a na adresu nije dobio nikakav podatak o tome da je uveden u evidenciju? 

Podijeli ovu objavu

CB0FC83C-BE7F-42AD-8CFF-096BC9B1894B.thumb.jpeg.496d1cf73d4c31d1231e1abcee6456f2.jpeg 

Ali malo mi je ovo sve nedefinirano s obzirom da u kazni ne pise adresa, sto znaci da oni vjerojatno nece slati kaznu tj odluku o stupanju presude na snagu. Sto bi znacilo da ta odluka nije provedena i on moze voziti dok mu ne dode posta na kucnu adresu gdje pise da je od tog i tog dana presuda pravomocna. 

Podijeli ovu objavu

Ništa se ne šalje, nego će po pravomoćnosti mjera biti upisana u sustav. To malo šteka, pa je nemoguće znati je li mjera počela bez da se ode na policiju i provjeri.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad