Jump to content

Kriva isplata naknade za strucno osposobljavanje


Mihidoma

Preporučene objave

Postovani,

bila sam na strucnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa tijekom 2015.godine uz drzavnu naknadu od 2400 kn. U rujnu te godine dobila sam posao u drugoj skoli za punu placu. Odradila sam 9 dana u rujnu kao pripravnik na strucnom osposobljavanju,a onda sam ostatak mjeseca radila na tom drugom mjestu za punu placu. HZZ mi je greskom isplatio za rujan cijelu naknadu kao da sam cijeli mjesec bila na strucnom osposobljavanju umjesto samo za tih 9 dana (prijevoz i naknada).Tada sam obavila telefonski razgovor s nekim sluzbenikom koji mi je rekao da oni ne mogu fizicki izdati uplatnicu za taj jedan dio mjeseca nego da ja izracunam broj dana i izvrsim povrat na njihov IBAN. Ja to nisam htjela bez izdanog naloga ili uplatnice. Nakon tog nitko nista nije trazio iako sam 2016.god bila kod njih u evidenciji kao nezaposlena osoba i primila sam kratko naknadu za nezaposlene prilikom cega mi nitko nista nije govorio za tu situaciju iz 2015.godine. Sada sam dobila dopis putem poste u kojem me obavjestavaju o tome i traze uplatu od 2500 kn zbog krivo isplacene naknade iz 2015.godine te me pozivaju na rok od 8 dana za uplatu na njihov IBAN (nema uplatnice vec samo dopis). Obzirom da sam na porodiljnom stvarno nisam u mogucnosti to platiti. Ima li tu neki rok zastare obzirom da je proslo skoro 4 godine od toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovani,

dižem temu jer imam slično pitanje. 
Na stručnom osposobljavanju sam bila 2014. godine. Nakon sedam godina, znači 2021. stiže dopis (bez uplatnice) da moram vratiti preplaćeni iznos. Ja sam prekinula SOR sporazumnim ugovorom i sve je prijavljeno HZZ-u u to vrijeme na vrijeme, i novi poslodavac me normalno prijavio. Ja sam im u to vrijeme pisala da mi i dalje šalju uplate i kako ih mogu vratiti, ali mi u sedam godina nisu poslali dopis ni uplatnicu za to, a ja sam u međuvremenu na to zaboravila. Je l u ovom slučaju prošao rok za zastaru?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , proneznalica je napisao:

Je l u ovom slučaju prošao rok za zastaru?

Prava Zavoda na utvrđivanje nepripadne isplate i prava na povrat nepripadne isplate zastarijevaju za 5 godina računajući od dana kada je zastara počela teći. A zastara prava na utvrđivanje nepripadne isplate počinje teći nakon isteka godine u kojoj je Zavod saznao za nepripadnu isplatu odnosno zastara prava na povrat nepripadne isplate počinje teći od pravomoćnosti rješenja kojim je utvrđena nepripadna isplata. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Prava Zavoda na utvrđivanje nepripadne isplate i prava na povrat nepripadne isplate zastarijevaju za 5 godina računajući od dana kada je zastara počela teći. A zastara prava na utvrđivanje nepripadne isplate počinje teći nakon isteka godine u kojoj je Zavod saznao za nepripadnu isplatu odnosno zastara prava na povrat nepripadne isplate počinje teći od pravomoćnosti rješenja kojim je utvrđena nepripadna isplata. 

čovjek sam prosječne inteligencije i trebao bi mi direktniji odgovor, ako je moguće. po ovome, ako su saznali za nepripadnu isplatu već 2014. godine, onda je pravo na utvrđivanje isteklo. je l dobro razumijem? ili samo navlačim vodu na svoj mlin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, proneznalica je napisao:

čovjek sam prosječne inteligencije i trebao bi mi direktniji odgovor, ako je moguće. po ovome, ako su saznali za nepripadnu isplatu već 2014. godine, onda je pravo na utvrđivanje isteklo. je l dobro razumijem? ili samo navlačim vodu na svoj mlin.

Pa izgleda da Vam je sasvim dovoljna prosječna inteligencija, jer ste dobro razumjeli. A za konkretniji odgovor nedostaje upravo taj podatak, kada su saznali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija