Jump to content
Mihidoma

Kriva isplata naknade za strucno osposobljavanje

Preporučene objave

Postovani,

bila sam na strucnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa tijekom 2015.godine uz drzavnu naknadu od 2400 kn. U rujnu te godine dobila sam posao u drugoj skoli za punu placu. Odradila sam 9 dana u rujnu kao pripravnik na strucnom osposobljavanju,a onda sam ostatak mjeseca radila na tom drugom mjestu za punu placu. HZZ mi je greskom isplatio za rujan cijelu naknadu kao da sam cijeli mjesec bila na strucnom osposobljavanju umjesto samo za tih 9 dana (prijevoz i naknada).Tada sam obavila telefonski razgovor s nekim sluzbenikom koji mi je rekao da oni ne mogu fizicki izdati uplatnicu za taj jedan dio mjeseca nego da ja izracunam broj dana i izvrsim povrat na njihov IBAN. Ja to nisam htjela bez izdanog naloga ili uplatnice. Nakon tog nitko nista nije trazio iako sam 2016.god bila kod njih u evidenciji kao nezaposlena osoba i primila sam kratko naknadu za nezaposlene prilikom cega mi nitko nista nije govorio za tu situaciju iz 2015.godine. Sada sam dobila dopis putem poste u kojem me obavjestavaju o tome i traze uplatu od 2500 kn zbog krivo isplacene naknade iz 2015.godine te me pozivaju na rok od 8 dana za uplatu na njihov IBAN (nema uplatnice vec samo dopis). Obzirom da sam na porodiljnom stvarno nisam u mogucnosti to platiti. Ima li tu neki rok zastare obzirom da je proslo skoro 4 godine od toga?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad