Jump to content

otp banka i eos matrix i zatezna kamata


DADOvrana

Preporučene objave

molio bih savijet u vezi ovog problema naime danas sam dobio obavijest od otp banke da je eos matrix novi vjerovnik mog dugovanja...ja sam bio uvjeren da sam dugovanja podmirio je sam bio pod ovrhom 2014 god.od onda do danas moj račun nije pod blokadom....danas odmah sam išao u otp banku i u finu u otp banki im je vidljiva zadnja uplata 2014 god.ali kako oni tvrde ostalo je glaavnice 6000 kn.i ne znaju kako nije naplaćeno dugovanje do kraja.u fini tvrde da nije bilo mogućnosti naplate...ne znam kako kad plaća uredno sjeda na račun...sve u svemu glavnica je 6000 kn,redovna kamata 372 kn  a zatezna kamata 15.600 kn.eos matrix pokušavam zvat na tel.ali ne mogu ih dobit.....zanima me da li mogu kako izbjeći ove zatezne kamate ili ih bar umanjit....ta kamata je skoro 3 put veća od glavnice.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , DADOvrana je napisao:

molio bih savijet u vezi ovog problema naime danas sam dobio obavijest od otp banke da je eos matrix novi vjerovnik mog dugovanja...ja sam bio uvjeren da sam dugovanja podmirio je sam bio pod ovrhom 2014 god.od onda do danas moj račun nije pod blokadom....danas odmah sam išao u otp banku i u finu u otp banki im je vidljiva zadnja uplata 2014 god.ali kako oni tvrde ostalo je glaavnice 6000 kn.i ne znaju kako nije naplaćeno dugovanje do kraja.u fini tvrde da nije bilo mogućnosti naplate...ne znam kako kad plaća uredno sjeda na račun...sve u svemu glavnica je 6000 kn,redovna kamata 372 kn  a zatezna kamata 15.600 kn.eos matrix pokušavam zvat na tel.ali ne mogu ih dobit.....zanima me da li mogu kako izbjeći ove zatezne kamate ili ih bar umanjit....ta kamata je skoro 3 put veća od glavnice.....

Potraživanje je vrlo sumnjivo! Ovrhom se prema Zakonu o obveznim odnosima prvo naplaćuju troškovi, pa zatezna kamata i na kraju glavnica! Budući da je vaša glavnica 6000 kn a prosječna kamata zadnjih deset godina otprilike 10% godišnje (trenutno je 6,54) jednostavno je izračunati da je to zatezna kamata na taj iznos za 20 i više godina neplaćanja, a pretpostavljam da to nikako nije slučaj budući da ste plaćali zateznu kamatu cijelo vrijeme ovrhom! 

Dakle, u komunikaciji sa EOS-om budite oprezni! Tvrdite da je dug podmiren i da vam pošalju knjigovodstvenu karticu originalnog vjerovnika (banke) uključivo i obračun kamata na kojem je vidljiv i iznos koji su prisilno naplatili a sve u skladu sa člankom 84 stavak 1 Zakona o obveznim odnosima! Ne razgovarajte puno sa njima da ne priznate nehotice dug ili da se ne odreknete zastare. Uglavnom ukoliko ne žele poslati traženu dokumentaciju recite im da potraživanje naplate zakonskim putem, ovršnim postupkom! Budući da ovršnu ispravu nemaju morati će to napraviti JB ovrhom na koju možete prigovoriti! U prigovoru osporavajte dug i tvrdite da je naplaćen ovrhom a tražite i spomenutu knjigovodstvenu karticu originalnog vjerovnika (banke) kako bi se utvrdilo da je dug otplaćen! 

Bitno je što manje komunicirati s njima i ne nasjestii na njihovo zastrašivanje. Da mogu legalno naplatiti dug u cijelosti sigurno ne bi pregovarali s vama! Nemojte ih ni zvati, neka oni zovu vas. U pravilu kod traženja konkretne dokumentacije odustaju od sudskog postupka! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Na koji način ste podmirili dug? Je li postupak bio preko suda ili izravna naplata?

nije bilo sudckog riješenja već je otp banka išla  izravno na finu.znači 2014 prestaju ovrhe i račun mi od onda normalno funkcijonira...da sam bar dobio neku obavijest da postoji još tih 6000kn.ovako sam računao da sam sve riješio....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , DADOvrana je napisao:

nije bilo sudckog riješenja već je otp banka išla  izravno na finu

Pođite na Finu i tražite da Vam daju  iz Očevidnika podatke o postupanju po toj ovršnoj ispravi. Znači, da Vam daju detaljan ispis - kome, koliko i na ime čega je uplaćeno novčanih sredstava, te razlog prestanka izvršavanja tj. jesu li oni povukli izravnu naplatu ili što god da je već bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

pozdrav evo od kad sam pisao o ovoj temi eos me od tad nije  dirao sve do prije 3 dana.kako sam u srpnju 2019 god.zadnji put razgovarao s agentom iz eosa i zatražio kako je sunčana strana ulice napisao-la da zatražim  knjigovodstvenu karticu originalnog vjerovnika (banke) kao i svu ostalu dokumentaciju da mi ustupe  od tada do danas nisam dobio ništa i nije bilo poziva do prije 3 dana, i do danas samo sad me je nazvala neka"nabrijana"kojoj sam lijepo rekao da nemam duga i da ništa ne priznajem bez dokumentacija na što oni mene uvjeravaju da dug postoji i da imaju dokumentaciju ja sam naravno opet ostao pri svom da želim da mi se dostavi dokumentacija i da ne želim razgovarati dok ne dobijem navedeno na što mi je"nabrijana" rekla da cu dobit dokumentaciju na e-mail i kroz 10-ak dana na kućnu adresu i da će mo se onda čuti,na e-mail još nakon 3 dana nisam dobio ništa.međutim danas me opet ista"nabrijana zvala i tjera po svom da se dogovorimo oko oplate,da mi rastu kamate,da dug postoji itd....na što sam ja opet rekao da ne želim razgovarat bez dokumentacije da ne želim da me se uznemirava i zove međutim gospođa"nabrijana" mi na kraju još drsko odgovara da će me zvati i da me ima pravo zvati.također imam obavijest od banke u kojoj stoji da su otplaćeni krediti u kojima sam bio dužnik,sudužnik,jamac...itd.te zahvaljuju na suradnji to sam također spomenuo eosu ali oni tvrde da to nije istina.pitao sam i za koji su iznos oni otkupili moj"dug"na što su mi rekil da zbrojim osnovicu i kamate pa cu dobit iznos...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito je da pokušavaju naplatiti nepostojeći dug generiran iz njihove knjigovodstvene evidencije u kojoj su računali zatezne kamate i na dio koji ste ovrhom na Fini otplatili pa tako pokušavaju dva puta naplatiti isti dug. Dakle, ja bih na vašem mjestu ustrajao na činjenici da je dug otplaćen i da ne postoji, ni glavnični dio a ni zatezne kamate. 

Razgovarajte što kraće kako ne biste nehotice priznali takav nepostojeći dug i uputite ih da svoje potraživanje pokušaju naplatiti prisilnim putem što će rezultirati sudskim postupkom kad prigovorite na eventualno JB rješenje. Recite im i da će zbog svoje tvrdoglavosti imati i znatne sudske troškove. Dokumentaciju koju imate a spomenuli ste obavijesti od banke ne morate im dostavljati, ali kažite da ćete im rado to predočiti na sudu ako ustraju u nezakonitoj naplati! :majstor:

Realno, radi se o sistemu APP (ako prođe, prođe) i do pokušaja prisilne naplate vjerojatno neće doći, ali budite oprezni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija