Jump to content
anatea

Prati li kamera prolazak kroz crveno

Preporučene objave

Bok. Prije neka 2 tjedna sam ušla u raskrizje na zeleno, a kad sam konačno uspjela skrenuti, vidjela sam da se upalilo crveno na semaforu u momentu skretanja. Ispred mene je bio kamion i još jedan auto, a kako su vozila iz suprotnog smjera dolazila, tako smo čekali za prolazak. Skretanje u lijevo se dogodilo na raskrizju Vukomerečke i Zagrebačke kod auto Zubaka u Velikoj Gorici. Kako sam novi vožač i nisam do sada bila u takvoj situaciji, strah me je postoje li kamere koje to bilježe na tom križanju i da li ću dobiti kaznu za to?  Dva tjedna ja samo o tome razmišljam. Negdje sam čitala da po Zagrebu kamere ne služe za to, već za eventualne situacije gdje se dogodi prometna, pa da mogu pogledati snimke. Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 42 minuta, drot13 je napisao:

Nemaš brige, kamere ne snimaju prolazak kroz crveno.

Hvala puno. Skinuli ste mi brigu sa vrata... Još malo pa bih odustala od vožnje :) Večeras možda normalno i zaspim :D Hvala!

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

danas sam izlazeci s pumpe ukljucila se na glavnu cestu na kojoj je odma semafor, na kojem je bilo zeleno i dok sam ja dosla do njega pocelo je treptati zeleno te sam dala gasa, ali je prekratko trajalo te se upalilo žuto ali u onom trenutku kad sam ja bila vec presla crtu. Na INA pumpi tu ima kamera koja gleda na taj semafor ali je malo dalje. Sada sam zabrinuta dali policija pregledava snimke kamera koje su na pumpi i dali se uopce moze vidit da sam ja to napravila. Strah me jer sam cula da su neki tu dobili kaznu doma na adresu jer su prelazili preko duple crte pri izlazenju iz pumpe. 

Hvala, lp 

Podijeli ovu objavu

jedan update: nove kamere za koje ste svi čuli jer se o njima piše unatrag nekoliko mjeseci imaju i tu opciju, kao i evidentiranja prekršaja nepropisnog pretjecanja, nekorištenja sigurnosnog pojasa, korištenje mobitala u vožnji, nepropisne brzine... Dakle, tu mogučnost imaju samo nove kamere, stoga pridržavajte se Zakon o sigurnosti prometa na cestama :) 

Podijeli ovu objavu

kamere koje su postavljene u ožujku ove godine, no kasnije su proradile. Postoji mogućnost uključivanja / isključivanja opcija koje prekršaje evidedentirati, koje ne.  

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , stradivari je napisao:

kamere koje su postavljene u ožujku ove godine, no kasnije su proradile. Postoji mogućnost uključivanja / isključivanja opcija koje prekršaje evidedentirati, koje ne.  

To neke nove :o ili je riječ o ovima sa slike?

image.png

Uređeno od Anoniman1

Podijeli ovu objavu

Ja san ode pitala za kameru koja stoji na pumpi te gleda na cestu odnosno prema semaforu, dali preko te kamere policija moze vidit prolazak kroz crveno, odnosno zuto, tako da ne razumin sta s tin novin kamerama 🙂

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , Mara_12 je napisao:

Ja san ode pitala za kameru koja stoji na pumpi te gleda na cestu odnosno prema semaforu, dali preko te kamere policija moze vidit prolazak kroz crveno, odnosno zuto, tako da ne razumin sta s tin novin kamerama 🙂

Odgovor je već gore napisan u mom prvom postu, doduše između redova :) . Ako se radi o novopostavljenoj policijskoj kameri, moguće da je takav prekršaj evidentiran. Ukoliko se radi o nadzornoj gradskoj kameri koje su često postavljene iznad ili u blizini raskrižja tada nemate brige. 

Podijeli ovu objavu

prije 16 sati , Anoniman1 je napisao:

To neke nove :o ili je riječ o ovima sa slike?

image.png

na slici je staro kućište nadzorne kamere, vjerovatno je unutra neki stariji model Gatso nadzorne kamere koji evidentira samo prekršaje prekoračenja brzine.

Podijeli ovu objavu

, stradivari je napisao:

Odgovor je već gore napisan u mom prvom postu, doduše između redova :) . Ako se radi o novopostavljenoj policijskoj kameri, moguće da je takav prekršaj evidentiran. Ukoliko se radi o nadzornoj gradskoj kameri koje su često postavljene iznad ili u blizini raskrižja tada nemate brige. 

Ahaa hvala. Kad ste vec spomenili nove kamere zanima me dali su one postavljene da snime prekrsaj npr ako je ogranicenje 40 da se ne smije preko 40, ili se moze vise voziti? 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad