Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

mspeljko

Problem sa susjedom

Preporučene objave

Molila bi da mi netko odgovori, a bojim se da ću sigurno i trebati pravnu pomoć, zbog prvog susjeda.

Međe su nam odvojene svega 50cm jedna od druge (starija gradnja), a susjed je, bez naše suglasnosti izbušio odvod za napu i fasadni bojler na zid koji graniči s nama, tako da sad u dvorištu ne možemo obitavati od smrada ( kad se kuha ili kad radi bojler). Stariju kuću i zemlju sam naslijedila od bake i ujaka, dogradila ( sa suprugom) i legalizirala 2014.U međuvremenu, dok je trajala ostavinska rasprava, poslije moje bake, susjed je nazidao zid na našu škarpu. Kad smo stupili u posjed, odmah smo ogradili našu parcelu, na što je on vidno negodovao ( jer je mislio na zid škarpe dizati kuću) i od onda nastupaju problemi.  Do mene je parcela za koju se spore tri vlasnika, a kojom prolazi kanalizacija, koja je napravljena za bivše države, a koju su nagodbom s tadašnjim vlasnikom riješili ljudi koji su se priključili.

Međutim, susjed je uzurpirao tu parcelu i na njoj počeo skladištiti otpad, prijeteći se da će zabetonirati cijev kanalizacije, tako da nam se odvod vrati u kuću. Potkopavao je našu škarpu, a nalazimo se na kliznom terenu i nebi se čudila da se sve uruši. obzirom da ne mislim plaćati štetu nastalu njegovim krampanjem i bušenjem, molim da mi netko odgovori što mi je za činiti. Na žalost, s lijepog s njim nismo mogli. Pokušat ću slikama dočarati o čemu se radi.

Unaprijed se zahvaljujem

076.jpg

075.jpg

074.jpg

082.jpg

083.jpg

109.jpg

110.jpg

084.jpg

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad