Jump to content

Adaptacija


Ianic97

Preporučene objave

Postovani, mlad sam, neiskusan i pun informacija od ljudi koji znaju o ovoj temi isto koliko i ja, nista.

U nadi da cete mi pomoci iznosim vam svoju pricu. Stambeno pitanje, pitanje koje muci ogromnu vecinu Hrvata tako i mene.

Na cestici zemlje ciji je moj otac vlasnik 1/3 nelegalno je napravljena kuca 80-ih godina proslog stoljeca (Split).

Prije skoro 10 god zbog jedne obiteljske prigode zamolili smo potomke tih “VLASNIKA” te kuce da nam posude kljuc te su oni nakon toga rekli da slobodno ostane kljuc u nas te mi od tad koristimo tu kucu u kojoj niko ne zivi vec duze od 20 god u svrhe tako nekih proslava i prigoda.

Oni cijene tu kucu na 20 000 € a nemaju pojma ni kako izgleda ni u kakvom je stanju i najvaznije NEMAJU VLASNICKI LIST jer su to njihovi roditelji napravili nezakonito.

 

Sta da radim ako zelim tu gradevinu renovirat a vlasnik sam 1/3 te zemlje na kojoj je taj objekt sagraden? Hvala unaprijed, lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Ianic97 je napisao:

Sta da radim ako zelim tu gradevinu renovirat a vlasnik sam 1/3 te zemlje na kojoj je taj objekt sagraden?

Bilo bi poželjno da vam vlasnici  pismeno dopuste ulaganja u nekretninu, odnosno adaptaciju građevine, uz nekakav vid zapisnika o njenom trenutnom stanju. 

Bilo bi dobro da čuvate dokaze o izvršenim ulaganjima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ianic97 je napisao:

sta je sa ovim potomcima njih 5

Ako su roditelji umrli, djeca su nasljednici, odnosno suvlasnici. 

 

, Ianic97 je napisao:

SMATRAJU da je objekt njihov a nije jer su im roditelji to napravili nelegalno i nemaju vlasnicki list

Ispravno smatraju, neovisno o legalnosti i činjenici da objekat nije evidentiran u katastru i zemljišnim knjigama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Matrix je napisao:

Ako su roditelji umrli, djeca su nasljednici, odnosno suvlasnici. 

 

Ispravno smatraju, neovisno o legalnosti i činjenici da objekat nije evidentiran u katastru i zemljišnim knjigama. 

Dobro sve ok hvala vam puno, ali sta da ja radim? Jel mogu renovirat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija