Jump to content

Ovrsni postupak banke u stecaju


lily353

Preporučene objave

Prije 3 minuta, lily353 je napisao:

Bas od javnog bilj. ,Banka Splitsko dalmatinska u stecaju.

Pri registru Trgovačkog suda ovaj ovrhovoditelj ima aktivan status (nije brisan), te ima stečajnog upravitelja, tako da je taj dio u redu.

prije 14 sati , lily353 je napisao:

Naime banka je u stecaju vec 3 god pa ne zanima mogu li se pozvati na neku zastaru ili osobni dug pokojnika ako idem u parnicu??

Da bi uopće išli u parnicu, morate uložiti pravovremeno prigovor na ovo rješenje o ovrsi, oba razloga su razlozi za stavljanje rješenje o ovrsi izvan snage i za upućivanje u parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , lily353 je napisao:

Znate li postoji li zastara na rate kredita ??

Zastara po kreditnoj obvezi nastupa 5 godina po otkazu (dospijeću cijelog iznosa) na naplatu (članak 225 Zakona o obveznim odnosima!)

Ključno je 1. Da li ste nasljednica iza pokojnog oca

               2. Iznos za koji vas žele ovršiti budući da nasljednik odgovara za dugove samo do visine 

                  vrijednosti nasljeđene imovine.

               3. Vrijednost naslijeđene imovine.

Bilo bi dobro da ste napisali i o kakvom se kreditu radi. Da li je vaš otac bio nositelj kredita ili samo jamac (budući da se jamstvo ne nasljeđuje) Kad je kredit podignut i u kojoj valuti! Imate li kakvu dokumentaciju o kreditu, budući da su ugovori o kreditu u gotovo svim bankama prije 2013. godine sklapani sa neodredivim ili ništetnim odredbama o kamatama. 

Sve u svemu možda postoji dobra osnova za prigovor i bez pomoći odvjetnika, ali pokušajte odgovoriti na ta pitanja! ;-)

 

 

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

ali pokušajte odgovoriti na ta pitanja

I na pitanje, da li su oni za vrijeme života oca bili pokrenuli kakav ovršni postupak? Nije mi baš jasno da je postupak pokrenut od javnog bilježnika u odnosu na Vas kao nasljednika za dug ostavitelja. Javni bilježnik donosi rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, a rješenje o nasljeđivanju to nije, tako da mi taj dio nije posve jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo pokretanja postupka za vrijeme zivota pok .oca,ja i majka smo nasljednici iza pok oca,kredit je podignut nenamjenski,2013 godine na 7 god u kunama 26 000 kn sad je naraslo sa kamatama na 46 000 kn,imam ugovor o kreditu ispred sebe.Vrijednost imovine neznam tocno ,samo je zemljiste u pitanju a vise od navedenog je iznosa sigurno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, lily353 je napisao:

Na temelju vjerodostojne isprave su potrazivanja i to kao dokaz prilazu rjesenje o nasljeđivanju.

Ovrha mora biti na temelju vjerodostojne isprave, jer je za tu javni bilježnik samo i ovlašten. Ali probleme je što on nije imao ispred sebe vjerodostojnu ispravu koja glasi na Vas već na Vašeg oca, tako da sam mišljenja da je ovakvo rješenje mogao samo donijeti sud, nikako javni bilježnik, te bi temeljem tog sudskog rješenja imali pravo na žalbu, a po dostavi iste od suda bi zaključkom bili upućeni u parnični postupaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija