Jump to content

Dokup zemljišta/okućnice i nadogradnja obiteljske kuće


Josip93

Preporučene objave

Pozdrav štovani Legalis forumaši, molim Vas za pomoć.

Otkupio sam česticu na kojoj leži legalizirani objekt prvenstveno zahvaljujući Vama što ste me uputili na Zakon o prostornom uređenju.

Objekt je oko 50 m2, a veličina katastarske čestica je 160m2.

Budući da svi živimo skupa u obiteljskom domu, malo nam je tijesno te želim krenuti u izgradnju (ili rekonstrukciju ili dogradnju).

Sastavio sam zahtjev za dokup okućnice, da li će JLS takvo nešto prihvatiti? Budući da se radi o okućnici, je li moguća izravna pogodba ili mora ići na natječaj?

Prema urbanističkom planu uređenja propisano je minimalno 600 m2 za gradnju obiteljske kuće.

Obratio sam se geodetu koji je napravio visinsku izmjeru terena. 

Isti geodet povezao me je s projektantom koji odmah želi raditi idejno rješenje, grafički prikaz. 

Da li to tako ide? Mislim po pravilima i proceduri ili da još ne izrađujemo idejno rješenje, budući da za sada imam samo postojeći objekt i 160 m2 zemlje. A ne znam hoću li moći otkupiti još potrebnih 440 m2.

Da li da izradim sve navedeno i priložim zahtjevu za dokup okućnice? Ili korak po korak? 

Na što treba sve paziti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija