Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

filipxyz

Nadstrešnica

Preporučene objave

Pozdrav,

posjedujem stan sa terasom od 30 m2. Budući da je terasa na južnoj strani planiram na njoj napraviti nadstrešnicu.

Zanima me koju dokumentaciju moram prikupiti da mogu na terasi napraviti nadstrešnicu?

Razgovarao sam s više "stručnih" ljudi i svi vele da ne trebam nikakve papire budući da to spada u Pravilnik o jednostavnim građevinama u kojem piše da za nadstrešnice do 20 m2 ne trebaju nikakvi papiri - da li je točno ili ne?

Zahvaljujem

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da, spada pod Pravilnik no nadstrešnica do 20 m2 izvan tlocrtnih gabarita postojeće zgrade, terasa uz postojeću zgradu do 20 m2 i natkrivena terasa nisu jedno te isto. Kako je vaša terasa već u tlocrtnim gabaritima postojeće zgrade, natkrivanje iste ne bi bilo u svezi čl.2 Pravilnika, koji počinje sa "bez građevinske i glavnog projekta". A pride bi vam trebala i suglasnost suvlasnika.

Podijeli ovu objavu

Ako ne spada u Pravilnik o jednostavnim građevinama, koje papire moram dobiti da mogu napraviti? Pod koji zakon to onda spada?

Suglasnost stanara sam skupio (nekih 60% )

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show