Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

leptir7

Tužba ljudima koji se nežele iseliti i tužba radi neplačanja računa

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas za pravni savjet.
Imam stan ja sam Vlasnik(odnosno banka i koja se uknjižila na stan ugrutovnici zbog neplacenog kredita) no medutim moj otac ga je iznajmio 2011 te prijavio najam na poreznoj kasnije je odjavio s obzirom da ljudi koji su zivjeli u stanu nisu placali najamninu. Od te godine je imao i ugovor s njima.
Doglodilo se slijedeće moj otac je umro prije par mjeseci a prije toga je tražio da se isele i to mjesecima, jer su ljudi koji žive tamo nagomilali režije i dugovanja koji nisu placeni godinama.
Ja sam napisala zatjev za iseljenje i da plate neplačene režije no međutim oni se nisu niti iselili niti išta platili.
Kako ja mogu napraviti tužbu za iseljenje i da se ti svi dugovi prebace na onoga koji je napravio dug (kako i stoji u ugovoru da su dužni plačati režije).
Hvala.

S poštovanjem,
Marijana

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ja se vodim kao vlasnik čitavo vrijeme (stoga i režije čitavo vrijeme glase na mene), s tim da je stan na kredit i uskoro če na bubanj zbog nagomilanih dogova što su ih ti ljudi napravili. Otac je imao ugovor s njima koji je prijavio na poreznu no međutim nisu mu plaćali, po ugovoru su trebali plaćati najamninu i režije. Režije nisu plaćene godinama neke od samog početka kako su ušli u stan.

Podijeli ovu objavu

Prije 7 minuta, leptir7 je napisao:

Tu je hrpetina dugova koji i nisu pod ovrhom, kako ja mogu to prebaciti na njih?

Režije se vezuju za vlasnika nekretnine, a ne za podstanara tj. za ugovornog korisnika na kojega potraživanja glase, tako da prebacivanja nema.

Podijeli ovu objavu

ovo prvi put čujem da i kada ima ugovor da se njih nemože utužiti da plate  troškove s obzirom da ih i cijelo vrijeme gomilaju?

Podijeli ovu objavu

Prije 2 minuta, leptir7 je napisao:

ovo prvi put čujem da i kada ima ugovor da se njih nemože utužiti da plate  troškove s obzirom da ih i cijelo vrijeme gomilaju?

Niste pitali za utuživanje, već za prebacivanje duga na njih. To nisu isti pojmovi i procedure su posve različite. Dok god ste vlasnik i dok su režije na Vaše ime, do tada će dolaziti potraživanja isključivo na Vaše ime, a po nepodmirenju istih dolaziti će i ovrhe na Vaše ime. A hoćete li Vi pokrenuti tužbom parnični postupaka i tražiti od njih da Vam podmire sve što nisu podmirili, zajedno s kamatama i troškovima, to je posve druga stvar, a koja ovisi o uspješnosti dokazivanja u postupku.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad