Jump to content

Tražim odvjetnika, žrtva sam internetske prijevare


UZELAC

Preporučene objave

Dobar dan, novi sam ovdje. 

Hitno mi je potrebna pravna pomoć ili savjetovanje jer bih htio tužiti kompaniju za online dating prevaru koja je danas relativno nova.

Da ne duljim pustit ću link gdje će Vam biti sve jasno. 

Nova internetska prijevara Online dating stranica

Naime uplatio sam tri puta iznos od 155 iako mi je otpočetka bilo sumnjivo.

I od paypala sam tražio jedan provrat novca (refund). Koji još nisam dobio.

Ostala dva refunda sam zatvorio i vise ih ne mogu otvoriti. No nije mi bitno toliko do tih 450 kuna, koliko do toga da sam bi9 žrtva prijevare. Zapravo sve djevojke i žene koje se tamo nalaze i kontaktiraju me sumnjam da su zapravo umjetna inteligencija (AI), tzv. "sexbots". 

Danas 15.7. sam zaprimio e-mail na kojeg sam nisam dobio odgovor. Ja sam im poslao detalje transakcije koje su legitimno plaćene, no oni su htjeli ovo potražiti što ćete moći vidjeti u privitcima.

Ja ih želim tužiti i dobiti odštetu.

Još uvijek nisam siguran da li je ovo prijevara i da li su te žene zapravo BOTOVI.

No u startu sam uvjeren da jesu, a mislim da čak kradu i indentitete.

 

Ako je tko zainteresiran za ovaj slučaj molim da mi se javi.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...

 Potvrđujem navedeno.

Koja je vjerojatnost da Vam se u 1 minutu nakon prijave jave 3 ili 4 osobe željnje poznanstva?

Kakva je vjerojatnost da su 3 od njih fizioterapeutkinje? Da ne spominjem korištenje istih fraza ili

 poštapalica. 99,9% sam siguran da se radi o kriminalu. Zanimljiv je i podatak iz polja kontakt

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

To je pljačka, sve je lažno od profila do toga da muškarci glume žene i pokušavaju navući što više korisnika.

Mene interesira može li se to tretirati kao kazneno djelo i kome se obratiti za pomoć.

Svi znaju o tome i državne institucije ali nitko ne poduzima ništa. Posebna je priča Jadranmoon, tamo ćete u tjedan dana potrošiti dvije mjesećne plače, a ni jedan susret ili telefon, mail ili slično nećete ostvariti. Trebala bi država tome stati na kraj jer ovi uzmu više novaca i ne plate porez nego svi ugostitelji zajedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Evo uzeo si dva dana vremena radi kolege od kolege(koji je zbacao dosta love)... i napravio istrazivanje. Kompletni sistem radi ovako, oni imaju cca 100 botova ukljuceni koji su uvjek onlajn s kojima upravljaju ljudi, (5 maximum tj. 20 botova na racunalu) s bilo kojim kontaktom da pricas razgovaras takoreci s istim agentom (koji zajedno komuniciraju), besplatne objave nemas, opet masina (navlakusa tj. agent)... Dakle na platformi neces doci npr. ako si musko da te spoji sa zenskom koja je tek dosla gore (ili obrnuto) uvjek izmedju stoji agent.  Da i ti bot useri su cijelo vrijeme onlajn jer trebaju log sta se desava.

Server se vrti u Austriji kod domaintechnik.at a domene su jadranmoon.com und jumkayoo.com... upravo napisal mail arbeiterkammer u Becu da se na njihovom host serveru (koji kod nass radi) dogadaju ilegalne radnje 

Najgore u svemu tome je da ljudi nemaju izbora za nekve izlaske ili flerte pa to rade onlajn i posto su kod nas zakoni nedoreceni ili uopste nepostoje, pa se zato i tak ponasaju 

PS: valjda ce i legalis uskociti ako bude potrebe ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Nedavno sam se ovdje na Jumkayoo prijavio i pokušao se uvjerit koliko je toj nekoj dotičnoj stalo do mene. Pa sam primjetio da tu mnogo toga neštima, evo za primjer ovo : - voljela bi tebe upoznati uživo da popijemo piće-

Ee sad za takav kontakt potreban je broj i da stupiš u kontakt sa tom osobom, međutim ona ili one (ima ih mnogo) neželi dati broj nego tek kad se vidimo, a pri tome nepiše o tome kako doć do prepoznavanja te osobe kao i to da NIJEDNA nepiše mjesto sastanka već traže od tebe da ga ti kažeš. E onda kad ga kažeš, odgovor se vrati takav da nema veze sa vezom ta poruka sa onim sto si ti naveo, kao tipa ovo :- ee super znam to mjesto, nego odgovor zvuči to ovako :- ok možemo se nać gde si rekao -

Za mene ovakvi razgovori koji nemaju veze sa vezom znače samo jedno, žele da poprilično izmuzu novce od tebe a ti možeš jedino dobit ŠIPAK, a to znači nit te dotične ni para u džepu. 

I što reć nego, Ovo je obična pljačka 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija