Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Avisss

Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave - Diners

Preporučene objave

Ljubazno bih molila pomoc oko sljedeceg:

Naime, od odvjetnickog drustva Leko i partneri dobila Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave zbog duga prema Dinersu u iznosu od 5.300,00 kn.

Je li to vec Rjesenje o ovrsi ujedno?

Placam li samo taj iznos duga u roku od osam dana ili i troskove neke?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ste dobili od nekog bilježnika, a ne od odvjetnika. Na poleđini prijedloga za ovrhu bi vam trebalo biti otisnuto rješenje o ovrsi (zauzima otprilike malo manje od pola stranice) s potpisom javnog bilježnika. 

Ako plaćate u roku od osam dana, plaćate iznos duga (glavnicu) s kamatama do dana uplate i nastale troškove ovrhe koji su ovrhovoditelju dosuđeni rješenjem o ovrsi. Ne plaćate predvidive troškove ovrhe, koji su u posebnoj stavci.

Podijeli ovu objavu

Hvala vam puno na odgovoru!

Telefonski sam od majke kratko dobila obavijest sto pise. Sada mi je javila da na poledini ima taj pecat.

Jel se i neradni dani racunaju u tih 8 dana?

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, LjuboZG je napisao:

Vjerojatno ste dobili od nekog bilježnika, a ne od odvjetnika. Na poleđini prijedloga za ovrhu bi vam trebalo biti otisnuto rješenje o ovrsi (zauzima otprilike malo manje od pola stranice) s potpisom javnog bilježnika. 

Ako plaćate u roku od osam dana, plaćate iznos duga (glavnicu) s kamatama do dana uplate i nastale troškove ovrhe koji su ovrhovoditelju dosuđeni rješenjem o ovrsi. Ne plaćate predvidive troškove ovrhe, koji su u posebnoj stavci.

Jos jedno pitanje, ima li u ovoj fazi mogucnosti ikakvog dogovora sa odvjetnickim drustvom/javnim biljeznikom za placanje u dvije rate npr.?

Podijeli ovu objavu

Mogucnost bilo kakvog dogovora ovisi o dobroj volji ovrhovoditelja. Ako ne podnesete prigovor i obratite im se s molbom da platite u dvije rate vjerojatno ce pristati na to, ali pazite da stvarno ispostujete takav dogovor jer ce oni imati pravomocno rjesenje o ovrsi kojim vas mogu blokirati preko FINA-e

Podijeli ovu objavu

Prije 15 minuta, LjuboZG je napisao:

Mogucnost bilo kakvog dogovora ovisi o dobroj volji ovrhovoditelja. Ako ne podnesete prigovor i obratite im se s molbom da platite u dvije rate vjerojatno ce pristati na to, ali pazite da stvarno ispostujete takav dogovor jer ce oni imati pravomocno rjesenje o ovrsi kojim vas mogu blokirati preko FINA-e

Probat cu im uputiti mail sa zamolbom za placanje u dvije rate. Nekako se bojim da nece to prihvatiti jer ipak sam ja samo jedna od mnogih koji isto pitaju sigurno svakodnevno.

Podijeli ovu objavu

Vjerujte mi da je ljudi koji se pokusavaju dogovoriti i platiti puno manje od onih koji samo ignoriraju problem. Vjerujem da bi mogli pristati na vas prijedlog jer ce opet, ako ne platite u dvije rate, imati ovrsnu ispravu i moci vam blokirati racun.

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , LjuboZG je napisao:

Trebam li se javiti direktno Erste Cars Clubu ili odvjetnickom drustvu?

Je li javljanje putem mail-a profesionalno i vazece za toliko ozbiljnu situaciju??

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , Avisss je napisao:

Trebam li se javiti direktno Erste Cars Clubu ili odvjetnickom drustvu?

Javljate se direktno OD.

prije 10 sati , Avisss je napisao:

Je li javljanje putem mail-a profesionalno i vazece za toliko ozbiljnu situaciju??

Javite se telefonom, pa ćete dobiti upute za daljnje postupanje.

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , LjuboZG je napisao:

Ako ne podnesete prigovor i obratite im se s molbom da platite u dvije rate vjerojatno ce pristati na to.

Prigovor ne treba podnositi, jer nema osnove za njega. Međutim, molbu bi trebalo uputiti osim OD ovrhovoditelja i javnom bilježniku, i to na način da tražite odgodu provedbe ovrhe, jer ste po zaprimljenom rješenju o ovrsi uplatili prvu ratu u x iznosu (priložiti potvrdu o uplati), a da ćete drugu ratu u y iznosu uplatiti na neki točno odabrani datum koji Vama odgovara. S ovakvom molbom stopirate situaciju da ovrhovoditelj ima ovršnu ispravu, a javni bilježnik spis šalje na sud (a to će potrajati). Potom sud pita ovrhovoditelja, je li dug podmiren, a u međuvremenu Vi stignete uplatiti i drugu ratu, tako da sud od ovrhovoditelj dobiva informaciju da je dug podmiren. Nakon toga sud donosi rješenje o obustavi postupka, i ovrhovoditelj nikada ne dolazi u posjed ovršne isprave na Vaše ime, naravno temeljem ovog potraživanja.

Podijeli ovu objavu

Da se javim sa informacijama:

Kontaktirala sam odvj. društvo telefonski i upitala za informaciju o mogućnosti obročnog plaćanja duga odnosno zamolila sam za odgodu ovrhe. Gospođa mi je rekla da svakako uputim dopis jedan sa zamolbom gdje bi navela u koliko bi rata platili dug odnosno u kojim iznosima te da dopis pošaljem njima na adresu da vide sa ECC da li pristaju. Isto tako, gospođa je rekla da ne šaljem dopis javnom bilježniku jer će se to voditi kao prigovor, a da to svakako mi nije potrebno jer ću samo veće troškove imati.

Pripremila sam dopis koji ću poslati danas preporučeno sa povratnicom.

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Avisss je napisao:

gospođa je rekla da ne šaljem dopis javnom bilježniku jer će se to voditi kao prigovor, a da to svakako mi nije potrebno jer ću samo veće troškove imati

Pogrešno, a njoj ide u prilog. Zna se što je prigovor (pogledajte čl. 57. i 50. Ovršnog zakona), a molba za odgodu i obročnu otplatu nije prigovor.

Podijeli ovu objavu

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Pogrešno, a njoj ide u prilog. Zna se što je prigovor (pogledajte čl. 57. i 50. Ovršnog zakona), a molba za odgodu i obročnu otplatu nije prigovor.

Što mi je činiti?

Podijeli ovu objavu

Prije 17 minuta, Avisss je napisao:

Što mi je činiti?

Napravite zamolbu prema njenoj upiti i molbu javnom bilježniku prema mojoj uputi. Neka sadržajno budu usklađene sa datumima podmirivanje. Njima je šaljite odmah, a javnom bilježniku posljednji dan roka.

Podijeli ovu objavu

Kad sam pisala dopis navela sam samo da bih dugovanje podmirila u dvije rate sa iznosima od 3000,00 kn.

Trebam li navesti točan datum npr. do 15.08. 3000,00 kuna, do 15.09. 3000,00 kn?

Podijeli ovu objavu

Prije 18 minuta, Avisss je napisao:

Trebam li navesti točan datum npr. do 15.08. 3000,00 kuna, do 15.09. 3000,00 kn?

Svakako, bez datuma nema govora o obročnoj otplati.

Podijeli ovu objavu

Hvala, puno hvala na pomoći!:klanja:

Unijela sam u dopis i datume uplata i poslati ću danas odvj. društvu preporučeno s povratnicom!

Podijeli ovu objavu

prije 22 sati , Borbena7 je napisao:

Napravite zamolbu prema njenoj upiti i molbu javnom bilježniku prema mojoj uputi. Neka sadržajno budu usklađene sa datumima podmirivanje. Njima je šaljite odmah, a javnom bilježniku posljednji dan roka.

Kako se računa tih 8 (osam) dana koji ulaze u rok za plaćanje? subote, nedjelje? da znam poslati i javnom bilježniku...

Podijeli ovu objavu

Prije 7 minuta, Avisss je napisao:

Kako se računa tih 8 (osam) dana koji ulaze u rok za plaćanje? subote, nedjelje? da znam poslati i javnom bilježniku...

Svi dani ulaze u rok. Kad ste zaprimili rješenje o ovrsi?

Podijeli ovu objavu

JB-u da isto tako dopisom objasnim da sam odvj. društvu poslala dopis za zamolbom za odgodom ovrhe odnosno otplatu duga u dvije rate? Mogu čak i isti tekst čak upotrijebiti, naravno prilagođen?

JB će taj dopis primiti nakon isteka tih 8 dana sigurno (ne znam koliko je pošta ažurna ili nije, ali realno dobiva ga nakon isteka), što se dešava kad 25.07. prođe tih 8 dana??? OD zaprimio zahtjev, JB nije još...ja čekam odgovor od nekoga od njih, prošlo je 8 dana. Može li ovrha već ići u proceduru?

Podijeli ovu objavu

Prije 4 minuta, Avisss je napisao:

JB-u da isto tako dopisom objasnim da sam odvj. društvu poslala dopis za zamolbom za odgodom ovrhe odnosno otplatu duga u dvije rate? Mogu čak i isti tekst čak upotrijebiti, naravno prilagođen?

Možete.

Prije 4 minuta, Avisss je napisao:

JB će taj dopis primiti nakon isteka tih 8 dana sigurno (ne znam koliko je pošta ažurna ili nije, ali realno dobiva ga nakon isteka), što se dešava kad 25.07. prođe tih 8 dana??? OD zaprimio zahtjev, JB nije još...ja čekam odgovor od nekoga od njih, prošlo je 8 dana. Može li ovrha već ići u proceduru?

Nije bitno kada će javni bilježnik primiti poštu, već kada ste predali na poštu. Slobodno mu možete poslati zadnji dan roka. Jb mora čekati protek roka i bar još nekoliko dana iza njega, da bi ukoliko ovršenik ništa ne odgovori, stavio klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, te da bi se postupak nastavio.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Avisss je napisao:

Što mislite kolika je vjerojatnost da mogu uvažiti molu molbu? :-?

Nema tu pravila, ali nije Vam to bitno. Bitno je to da ćete dug otplatiti dok spis bude "šetao" od JB do suda i nazad JB.

Podijeli ovu objavu

Prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Nema tu pravila, ali nije Vam to bitno. Bitno je to da ćete dug otplatiti dok spis bude "šetao" od JB do suda i nazad JB.

Zanči, ako nakon isteka roka od 8 dana nije uplata sjela ne znači da odmah ide ovrha?

Podijeli ovu objavu

Prije 10 minuta, Avisss je napisao:

ako nakon isteka roka od 8 dana nije uplata sjela ne znači da odmah ide ovrha?

Nema ovrhe bez klauzule pravomoćnosti i ovršnosti, a ona se stavlja tek kada JB utvrdi da nema prigovora/molbi i slično.

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Avisss je napisao:

Da li ću dobiti neki odgovor od Erste Card Cluba, odvjetničkog društva ili JB o tome je li moja molba uvažena ?

Odgovor možete dobiti samo od odvjetničkog društva. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad