Jump to content

Prijava činjenica poreznoj upravi u j.d.o.o


namania77

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Moja priča ide ovako,otvorila sam jdoo u prvom mjesecu ove godine, spletom nesretnih okolnosti nisam pokrenula posao nego je sve ostralo na tome da je tvrtka otvorena ali ne radi.

Napravila sam račun u banci,pečat platila sve za otvaranje,ali nisam prijavila sebe niti sam krenula raditi. Međutim sada mi je prije nekoliko dana na adresu došlo od porezne uprave da sam dužna u roku 8 dana od primitka poziva dostaviti Prijavu činjenica bitnih za oporezivanje koja je sastavni dio Pravilnika o postupanju u dobroj vjeri sudionika porezno- pravnog odnosa, gospodarkoj cjelini, te obrascima prijave činjenica za koje postoji obveza prijavljivanja i izjave o izvorima stjecanja imovine. 

Molila bih ako netko može da mi objasni što moram napraviti i što prijaviti kada tvrtka nema nikakav dobit,prihod uglavnom samo je otovorena i to je sve.

Hvala 

uređeno: od namania77
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa popunite taj obrazac, naznačite da firma nije počela s radom i eto. Nekome u Poreznoj je, vidim, jako dosadno. 

Iskreno, ovo je jedan od najbizarnijih i najbesmislenijih slučajeva za koje sam čuo. 

Sad bi im ja za ovo besmisleno birokratiziranje i iživljavanje poslao predstavku internoj kontroli da vidimo imaju li taj obrazac u svakom dosjeu i ako ne da se očituju za nejednako postupanje.

Ukratko, neće vam ništa s tim. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Jeste li inače zaposleni ili nezaposleni?

Mislim da kolegicu gotovo sigurno ne zovu zbog toga. Eventualni doprinosi moraju se utvrđivati na razini godine, nakon proteka te godine. 

Ovo je taj obrazac koji se traži popuniti: 

https://www.porezna-uprava.hr/Dokumenti Propisi/Prijava cinjenica bitnih za oporezivanje_Pravilnik o provedbi OPZ-a.pdf

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja vidio na primjeru jedne firme to je po novome izgleda standardna procedura. Vjerojatno niste u poreznoj riješili onaj obrazac dali ulazite u sustav pdv-a ili ne. Vidim da se ipak pooštravaju stvari, možda čak morate potpisati i onu izjavu o nekažnjavanju za gospodarski kriminal. Znači zadnji korak nakon se otvori firma ide se u poreznu uparavu kojoj pripadate i dosta toga morate donjeti sa sobom i potpisati. Krivo sam napisao nema izjave o neaktivnosti. Niste bili u poreznoj upravi kao zadnji korak otvaranja poduzeća?

uređeno: od niro
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, niro je napisao:

Koliko sam ja vidio na primjeru jedne firme to je po novome izgleda standardna procedura. Vjerojatno niste u poreznoj riješili onaj obrazac dali ulazite u sustav pdv-a ili ne. Vidim da se ipak pooštravaju stvari, možda čak morate potpisati i onu izjavu o nekažnjavanju za gospodarski kriminal. Znači zadnji korak nakon se otvori firma ide se u poreznu uparavu kojoj pripadate i dosta toga morate donjeti sa sobom i potpisati. Krivo sam napisao nema izjave o neaktivnosti. Niste bili u poreznoj upravi kao zadnji korak otvaranja poduzeća?

Ulazak u PDV se može ostvariti jedino podnošenjem P-PDV obrasca, dakle, ne treba se izjašnjavati da nećete ući u PDV, to se podrazumijeva. Ne postoji propis koji bi vas obvezao na takvo nešto. 

Izjave isto tako nisu potrebne Poreznoj upravi, odnosno one su propisane ZTD-om odnosno Zakonom o sudskom registru, a te zakone ne provodi Porezna uprava. 

Porezna uprava nema zakonske osnove ne odobriti registraciju trgovačkog društva, postoji samo obveza prijave društva 8 dana nakon osnivanja, iako Porezna dobije podatak elektronskim putem od Trgovačkog suda. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija