Jump to content

Suvlasnički dio na nekretnini


WWWANNNA

Preporučene objave

Naslijedila sam 1/8 dijela kuće na moru od rođaka koji nemaju potomstvo.Želim taj svoj mali dio zadržati za sebe da mogu imati kutak za ljetovanje,u obliku jedne sobe, kuća  ima 200 kvadratnih metara prostora.Jedan od nasljednika ,saznajem,ima namjeru isplatiti većinu nasljednika i veći dio kuće zadržati u svome vlasništvu.Ja nemam namjeru svoj dio prodati mu.Može li me itko, sud ili išta prisiliti na to, jer ne želim novac ,bilo kakav , u zamjenu za tu moju osminu djela kuće .Molim Vas savjet i da mi preporućite što činiti u ovoj situaciji.Trenutno živim u Slavoniji, ali uskoro imam namjeru odseliti se tamo na more i zauzeti jedan dio kuće i početi živjeti ondje u borbi za svoje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Nema mogućnosti bez razvrgnuća suvlasničke zajednice ,koji dio bi gospođica zadržala ?, tko je u posjedu , ako je već netko u posjedu ili ima samo pravo plodouživanja nema šanse bez dogovora ,ako nema dogovora ,ostaje sud ,koji traje u nedogled , a naravno i košta ,možda čak više od 1/8 djela kuće, Posjed je jača institucija od svih zk upisa ,kao i katastarskih upisa, puno se piše o jednostavnosti podjele imovine ,ali treba decidirano navesti da bez dogovora nema ništa ,ostaje sud, općinski ,županijski ,viši ,a revizija svima može pomrsiti račune , uglavnom 5-10 g sudovi + 5 godina čekanja na reviziju .

Sretan je onaj koji ima manji dio i netko ga želi isplatiti ,treba uzeti ponuđeno i kupiti si čisto i neopterećeno-

Posjed je pojam koji mnogi ne shvaćamo i tko je u posjedu taj je ustvari vlasnik ,tek dugotrajnim sudskim postupcima maoguće ? doći do vlasništva koje je u zk knjigama 

Muke po Mateju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da za sada traje 6 godina, računam još 1 - 2 dvije ,za predaju ,a naknadu nemam od čega naplatiti, ipak je posjed - posjed i taj je u jačoj poziciji od vlasnika i tako se može godinama igrati i nikom ništa ....

 

Razvrgnuće suvlasništva nije samo tako ,ipak je igra,  nakon rješenja o razvrgnuću suvlasničke zajednice sutkinja pokušava kuću podijeliti vertikalom, a ima ovjeren etažni elaborat (samo se zgrada može podijeliti vertikalom ) kada niti to ne prođe šalje spis na Žup. sud koji se nakon godinu dana proglašava nenadležnim, drugi Žup. sud koji je kao nadležan nakon godinu dana i 4 požurnice ,nailazi na propust nižeg suda , da nisu upisani tereti koji postoje za suvlasničku etažu (zabilježba plodouživanja iako je vidljivo na Zk izvadku ) i naravno ispravak sa pravom žalbe i opet smo na početku  ,krivo sam naveo duljinu postupka sada 2-3 godine. 

Ali zato Općinski sud u Zagrebu i Županijski sud u Zagrebu u roku od 4 mjeseca za Holding i ukradeni auto, krivo parkiran  sve odrade. 

Muke po Mateju su dječja igra ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija