Jump to content

Promjena posjednika


gmail25

Preporučene objave

Pozdravljam,

Na koji način se može promjeniti posjednik nekoliko čestica i 1 objeka upisanog svojom česticom zgrade na njima - u naravi jedan objekt na jednoj parceli.

Posjedovni list je 1/1, dok je zk vlasništvo ne sređeno - puno vlasnika - što živih, što umrlih, te njihove ovrhe kao i zabilježbe i ovrhe trenutnog posjednika i zabilježbe zabrane promjene zvlasništva (na nekima samo, druge su "čiste od ovrha i zabilježba")....

Zk vlasništvo nesređeno iz standardnih razloga - usmena prodaja, zamjena parcela itd...

Parcela je uredno ograđena te nemamo problema ni sa susjedima.

Trenutni posjednik - moja majka (preko 30 godina)  je suglasan s ovom idejom i prebacila bi posjed na mene kako bi mogao pokrenuti bilo pojedinačni ispravni postupak ili neki drugi način utvrđivanja vlasništva.

Molim pomoć u vidu savjeta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, gmail25 je napisao:

zabilježbe i ovrhe trenutnog posjednika i zabilježbe zabrane promjene zvlasništva

ZABILJEŽBA, OVRHA, RJEŠENJE O OVRSI OPĆINSKOG SUDA U xxxxxxxxx, POD POSLOVNIM BROJEM xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 2016. GOD. xxxxxxxx 2016, na teret vlasništva xxxxxxxxxxxxxx, utvrđivanjem vrijednosti nekretnine njihovom prodajom i namirenjem ovrhovoditeljia xxxxxxxxxxxxxxx iz novčanog iznosa dobivenog prodajom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , gmail25 je napisao:

ZABILJEŽBA, OVRHA, RJEŠENJE O OVRSI OPĆINSKOG SUDA U xxxxxxxxx, POD POSLOVNIM BROJEM xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx 2016. GOD. xxxxxxxx 2016, na teret vlasništva xxxxxxxxxxxxxx, utvrđivanjem vrijednosti nekretnine njihovom prodajom i namirenjem ovrhovoditeljia xxxxxxxxxxxxxxx iz novčanog iznosa dobivenog prodajom.

Ova nekretnina je predmet u ovršnom postupku, znate li o čemu je riječ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gmail25 je napisao:

Na koji način se može promjeniti posjednik

Prema napisanome, nikako. Naime, davno su prošla vremena kada se moglo bilo što mijenjati u katastru bez ZK odjela.

, gmail25 je napisao:

Trenutni posjednik - moja majka (preko 30 godina)  je suglasan s ovom idejom i prebacila bi posjed na mene kako bi mogao pokrenuti bilo pojedinačni ispravni postupak ili neki drugi način utvrđivanja vlasništva.

Sve i kad bi majka kao trenutni posjednik pokrenula bilo što prema ZZK, sam učinak zabilježbe ovrhe je da se njome ne mogu stjecati, mijenjati ili prestati knjižna prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija