Jump to content

Zamjena stare vozačke novom


wrritteer

Preporučene objave

Posjedujem valjanu vozačku dozvolu bez ograničenja.

Onu staru verziju koja mi vrijedi do 65. godine života.

Zbog praktičnosti, a i ova je u dosta lošem stanju,zamijenio bih je novom.

Nova se izdaje na rok od 10 godina ako sam dobro vidio.

Zanima me da li je nakon isteka 10 godina, uz to što moram tada opet produžiti/izvaditi novu,obavezan i liječnički pregled ili je u pitanju samo administrativna formalnost izdavanja nove vozačke na novi rok od 10 god.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Bez liječničkog, samo administrativni dio.

Ovo vrijedi samo za B kategoriju, ja sam imao B i C na staroj do 65., a na novoj sam C dobio samo na 5 godina iako ću tada biti mlađi od 65 i pretpostavljam da ću morati na liječnički za C ako i nju budem htjeo produžiti.

uređeno: od Melchior
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

I liječnički i kod 95.

Iz članka ja bih shvatio da se to odnosi na profesionalce zaposlene u prijevozničkim tvrtkama. Ja nisam profesionalac, al recimo da bih ponekad iznajmio veći kombi za vlastite potrebe. Osjećam se zakinuto, ja sam to uredno položio, u mladosti sam čak  i vozio profesionalno kraće vrijeme, zašto mi praktično oduzimaju kategoriju?

Može li netko uputiti na zakon/pravilnik jer nebi bilo prvi puta da tete protumače kako se njima sviđa.

 

prije 5 sati , Melchior je napisao:

Iz članka ...

Opa, nisam stavio link na članak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Melchior je napisao:

Ne razumijem, dakle za 5 (zapravo sada već 4) godine kada mi istekne C kategorija, moći ću produžiti vozačku bez liječničkog?

Možete dobiti ponovo C kategoriju ali kada je dobijete smijete upravljati vozilom samo u svrhu prijevoza za vlastite potrebe. Pošto se ne bavite profesionalno prijevozom možda dobijete vozačku na 10 godina osim ako nemate ograničenja (zbog vida ili dijabetes).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , BRKICA00 je napisao:

Možete dobiti ponovo C kategoriju ali kada je dobijete smijete upravljati vozilom samo u svrhu prijevoza za vlastite potrebe. Pošto se ne bavite profesionalno prijevozom možda dobijete vozačku na 10 godina osim ako nemate ograničenja (zbog vida ili dijabetes).

Super, hvala. Samo zbunjuje me ovo "možda" na 10 godina. Znači, netko arbitrarno odlučuje? Zašto sam onda sada dobio C samo na 5 godina iako mi istek tih 5 godina "pada" prije 65. starosti? Ograničenja sada nemam nikakvih.

uređeno: od Melchior
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Melchior je napisao:

Super, hvala. Samo zbunjuje me ovo "možda" na 10 godina. Znači, netko arbitrarno odlučuje? Zašto sam onda sada dobio C samo na 5 godina iako mi istek tih 5 godina "pada" prije 65. starosti? Ograničenja sada nemam nikakvih.

Iskreno ne znam zašto se dobili na 5 godina ako nemate ograničenja kao što ste naveli. Na 5 godina dobivaju profesionalci ali oni po isteku tih 5 godina moraju proći liječnički i obnoviti kod 95 tako da su vam omogućili možda kraće razdoblje ukoliko poželite profesionalno se baviti vožnjom. Poznanik koji je išao u prometnu položio je c kategoriju ali nije upisao kod 95 i dobio je na 10 godina tako da ovisi ili o godinama ili o nekome (slično sa putovnicom do 21. 5 godina vrijedi, a nakon 21. 10 godina vrijedi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sivko je napisao:

Stare vrijede do 65 god života a max do siječnja 2033.

Točno:

XII. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 32.

Vozačke dozvole koje su po prijašnjim propisima izdane do 65. godine života vozača, vrijede do isteka roka na koji su izdane, a najduže do 19. 1. 2033. godine.

 

prije 15 sati , sivko je napisao:

.Za sve zamjene prije 2033 vrijedi da vozačka vrijedi 5 ili 10 godina.

http://www.propisi.hr/print.php?id=7651

No za ovu tvrdnju ne pronalazim uporište u u preporučenom dokumentu, a pažljivo sam ga pročitao i pretražio po broju 5, broju 10 i riječi godina.

 

image.png.58e90fd3d66941ba0fd447b55b8e836f.pngimage.png.96e9f6e81d2d8bff97633626a03ec464.png

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Hvala, to je to. Dakle, morat ću na liječnički ako budem želio produžiti C kategoriju. Nadam se da će ovo pomoći onima u sličnoj situaciji koji razmišljaju o obnovi stare vozačke zbog istrošnosti. Srećom, za B kategoriju nije potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija