Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
brederode666

Etaziranje, vlasnicki list, ostavinska rasprava

Preporučene objave

Vlasnik sam 40% idealnog dijela kuce sa okucnicom. U oporuci stoji da naslijedujem stan u prizemlju, a ostatak kuce i zemljiste naslijeduje brat. Medutim na ostavinskoj raspravi je dogovoreno da dobivam 40% nekretnine i tako sam upisan u vlasnicki list (40% nekretnine koja se sastoji od ca 300 m2 kuce sa 3 kata i 300 m2 okucnice ispred i iza kuce). Da napomenem: stan o kojem se radi je znatno manji od 40%. Pojma nemam kako je kod ostavinske rasprave ispalo 40% ali svi su se slozili. Ja sam nakon ostavinske platio sve troskove vezane za legalizaciju, porez, komunalno kao da posjedujem 40%.

Sada zelim prodati stan, za sto trebam prvo etazirati vlasnistvo i pitam se sto zapravo posjedujem. Ja nemam problema da je stan manji od 40% povrsine ali bi htio nesto okucnice. Naime, buduci da je moj stan u prizemlju u straznjem dijelu kuce sa posebnim ulazom koji gleda na vrt potencijalni kupac ne zeli da se netko sece ispod njegovog prozora i zeli barem 1-2 m vrta u duzini stana. Brat se ne slaze sa time i ostaje pri tome da sam ja vlasnik samo stana ali ne i okucnice. Dakle etaziranje nema smisla i vjerojatno cemo morati traziti razvrgnuće suvlasničke zajednice. Konkretna pitanja:

1. Koji je status vlasnickog lista? Definitivan dokumenat? Dakle 40%? 

2. Kod razvrgnuće suvlasničke zajednice: sto je presudno: oporuka/ rjesenje poslije ostavinske rasprave ili vlasnicki list ? 

Lijep pozdrav i hvala 

TM

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, brederode666 je napisao:

Koji je status vlasnickog lista? Definitivan dokumenat? Dakle 40%? 

Suvlasnik ste na 40% nekretnine u cijelosti. 

prije 1 sat, brederode666 je napisao:

sto je presudno: oporuka/ rjesenje poslije ostavinske rasprave ili vlasnicki list ? 

Vlasnički list koji se temelji na pravomoćnom rješenju o nasljeđivanju. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this