Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

silva99

paušalni obrt uz mirovinu i najam apartmana

Preporučene objave

Poštovani,

idem u prijevremenu starosnu mirovinu,bavim se i najmom apartmana ljeti, a  uz to bih željela  bih htjela legalno raditi masaže .Ne znam kroz koju formu bih dodatno radila masaže i kako bi se to uz mirovinu i paušalno oporezivanje iznajmljivanja obračunavalo porezno?

Molim vaš odgovor jer sam se pogubila od pretraživanja po internetu.hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ključno je da provjerite što možete registrirati pod domaćom djelatnosti i dopunskim zanimanjem, jer je to ono što umirovljenici mogu registririati. Ukoliko tu može ići i masaža, nema problema. 

Inače, ako kao umirovljenik otvorite paušalni obrt, obustavit će vam se isplata mirovine za vrijeme trajanja obrta. Praktički nema drugog načuna da kao fizička osoba radite legalno masažu, jer bi to išlo pod drugi dohodak (ugovor sa svakim, joppd obrasci, uplate i sl) ili osnovanje (j)d.o.o., što, vjerujem, nije opcija. 

Što se tiče iznajmljivanja apartmana, tu nema zapreke. 

Ukoliko uspijete registrirati masažu ili nešto slično (treba naći nešto srodno budući to nitko ne provjerava) pod domaćom radinosti ili dodatnim zanimanjem, porez biste plaćali paušalno, a doprinose ne biste plaćali uopće. 

Podijeli ovu objavu

Baš vam hvala na brzom odgovoru.

Znači nema opcije paušalni obrt vezano za masažu ili njegu tijela, uz mirovinu? Baš sam na muci kako ovo realizirati s obzirom na šumu informacija i zakonskih odredbi .Hvala još jednom.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , silva99 je napisao:

Baš vam hvala na brzom odgovoru.

Znači nema opcije paušalni obrt vezano za masažu ili njegu tijela, uz mirovinu? Baš sam na muci kako ovo realizirati s obzirom na šumu informacija i zakonskih odredbi .Hvala još jednom.

Postoji ta opcija, ali je nepovoljna. Naime, za vrijeme trajanja obrta bi vam se zamrnula mirovina, a pretpostavljam da to Vam to nije prihvatljivo. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad