Jump to content

Skidanje s plaće


mare12345678910

Preporučene objave

Poštovani, radim u jednoj firmi gdje su mi za 1 dan bolovanja skinuli 100 kn putnog troška +74kn dnevnice. Mjesečni putni trošak iznosi 306, 00 kn.

Imam fiksnu plaću 4000+ ostalo provizija. U trenutku bolovanja moja plaća je iznosila 6042,74kn umanjena za 174kn.

Da li mi po zakonu smiju skinuti toliko putnog troška i toliki dio dnevnice? Ili to čine na legalan način? 

Dobili smo na potpis obrazac da ukoliko smo:

1 dan na bolovanju umanjuju nam putni trošak za 100 kn, 

2 dana-200 kn...

Naravno, to nisam potpisala jer se ne slažem s tom odlukom.

Sad sam dala i sporazumni otkaz, te odrađujem otkazni rok.

Strah me da mi ne umanje plaću na osnovicu, 4000kn, jer su to već radili ostalima.

Ukoliko sam svoju proviziju zaradila ranije (unazad 6 mjeseci), da li oni to smiju uraditi?

Da li ima smisla prijaviti tog poslodavca inspekciji rada ili postoji neki članak kojim se štite?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema zakonu o radu jedino što vam poslodavac MORA isplatiti je osnovna plaća. Ne mora nikakve dodatke, a putne troškove, dnevnice i slično uopće ne mora. Govorimo o ne-državnim službenicima. Nadalje, ako prijavite to inspekciji rada - nemate zašto. Ona "utjeruje" samo isplatu minimalca, a vama je poslodavac svaki mjesec isplatio minimalac. U takvim slučajevima kao što je Vaš, preostaje jedino tužba, što je besmisleno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija